Nergal zabrał głos w sprawie protestów w Polsce. 6x "wypie*dalać"

26.10.2020 10:08
Nergal zabrał głos w sprawie protestów w Polsce. 6x "wypie*dalać" Fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Lider Behemotha zamieścił wpisy na temat trwających w Polsce protestów na swoich mediach społecznościowych. Muzyk nie przebierał w słowach.

Lider grupy Behemoth, Adam Nergal Darski nie boi się kontrowersyjnych tematów. Nic więc dziwnego, że bez wahania zabrał głos w sprawie trwających w Polsce protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji. Muzyk nie przebierając w słowach wsparł uczestników manifestacji.

Adam Nergal Darski o protestach w Polsce

Od czwartku 22 października na polskie ulice mimo pandemii koronawirusa każdego dnia wychodzą tysiące ludzi. Manifestujący wyrażają swój sprzeciw wobec zakazu aborcji w przypadku uszkodzonego płodu, co prowadzi między innymi do przymusu rodzenia martwych i zdeformowanych dzieci. Coraz więcej muzyków, aktorów i celebrytów zabiera głos w sprawie. Wśród nich pojawił się lider Behemotha, Adam Darski.

Nergal popiera protesty w Polsce

Muzyk opublikował na swoim Instagramie zdjęcia z protestów, gdzie wyjaśnił obserwującym z zagranicy, o co toczy się walka w Polsce. Podkreślił również, że nawet wśród protestujących znajdują się osoby winne zaistniałej sytuacji.

Duża część samych protestujących jest współwinna, ponieważ nadal szanują i przestrzegają tradycji katolickich, które są odpowiedzialne za wprowadzenie do naszej polityki wieków ciemnych.

Przeczytaj także

Adam Darski ma jasne przesłanie skierowane do swoich fanów:

Musymy potępić katolicyzm i ograniczyć wpływy duchowieństwa w Polsce. Jeśli posyłasz swoje dzieci na religię, jeśli je chrzcisz, jeśli bierzesz ślub w kościele, bierzesz udział w corocznych uroczystościach itp., JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY za te zbrodnie przeciwko naszemu społeczeństwu.

Artysta jako przykład podał Irlandię, która kiedyś katolicka - dziś jest państwem świeckim. Darski podkreślił również, że Polska cofa się, kiedy cała reszta świata idzie do przodu i zachęcił do udostępnienia jego wpisu.

Również na Facebooku artysty pojawiły się mocne słowa. Muzyk wsparł protesty i opublikował cytat ze strony nienawisc.pl:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.