10.06.2015 13:25

Nergal zapowiada drugie piwo Behemotha – „Profanum”! [VIDEO]

Specjalnie dla Antyradio.pl lider zespołu Behemoth opowiedział o kolejnym piwie sygnowanym nazwą kapeli, stworzonym we współpracy z Browarem Perun. Co to będzie?

Nergal zapowiada drugie piwo Behemotha – „Profanum”! [VIDEO]
foto: kadr z wideo

„Sacrum” to nie wszystko! Oprócz jasnego piwa w stylu belgijskim będziecie mieli okazję spróbować także „Profanum”. To zły brat bliźniak pierwszego piwa, czyli black IPA w stylu amerykańskim.

Posłuchajcie, co Adam Darski powiedział o całym przedsięwzięciu w wideo!

Cena piwa będzie oscylowała wokół 9-10 złotych. Produkt ma w założeniu trafiać do szerokiej rzeszy konsumentów, jeśli chodzi więc o dobór składu trunku, nie mógł być natarczywy. Założyciele Browaru Perun twierdzą, że należało wypośrodkować smak i cenę tak, aby kupujący mogli zadowolić się prawdziwym piwem klasy premium i nie byli zawiedzeni.

Ważną kwestią było zharmonizowanie i ułożenie receptury, którą poniekąd narzucały nazwy trunków. „Sacrum” to belgijskie słodkawe i przyprawowe piwo, z kolei „Profanum” jest ciemne, kawowe, z nutami cytrusowymi – symbolizuje rześkość. Jak zapowiada się premierowy trunek?

„Sacrum” i „Profanum” będą dostępne w ciągłej sprzedaży, a twórcy planują zwiększanie jej skali. Obydwa piwa będą warzone równocześnie. Część z nich będzie rozlewana do butelek, a część do kegów, najprawdopodobniej wypijecie więc je także w klubach. Każdy rodzaj piwa obecnie liczy dwie warki, czyli 100 hektolitrów, co daje około 20 tysięcy butelek.

Uwaga – na listopad 2015 roku planowana jest premiera trzeciego piwa, które ma być mocne i ciężkie! Prawdopodobna nazwa wersji limitowanej trunku to „Heretyk” nawiązująca do książki Nergala zatytułowanej „Spowiedź heretyka”.

Jak doszło do współpracy Browaru Perun i Behemoth? Partnerów biznesowych połączyła wspólna ideologia, czyli bunt i kultura dawnych Słowian. Dla jednych i drugich robienie czegoś pod prąd i czerpanie z tego radości jest bardzo ważnym życiowym celem. Według przedstawicieli browaru najbardziej pasującym tu słowem jest synergia – wszystko współgra i się uzupełnia.

PERUN_Profanum_real

Macie większą ochotę na „Sacrum” czy „Profanum”?

Magda Słomka
Tagi: Anty TV Behemoth Adam Nergal Darski