25.09.2015 12:46

New Order na kolorowych winylach

Po dwóch latach panowie z New Order powracają z kolejnym studyjnym krążkiem. Co znalazło się na 10. płycie zespołu pt. „Music Complete”?

New Order na kolorowych winylach
foto: Mike Gray/ East News

W styczniu 2015 roku Bernard Sumner twierdził, że najbardziej lubi tworzyć muzykę zimą i są spore szanse na to, żeby płyta ukazała się jesienią. Słowa wokalisty potwierdziły się i po dwóch latach następca „Lost Sirens” z 2013 roku jest już gotowy. Album trafił do sprzedaży 25 września 2015 roku.

Muzycy już w czerwcu 2015 roku ujawnili, jak będzie wyglądała okładka nowego wydawnictwa. Oprawa graficzna została zaprojektowana przez Petera Saville'a, angielskiego grafika, który jest też autorem wcześniejszych projektów dla Joy Division i New Order. 

„Music Complete” to pierwszy album nagrany bez byłego basisty New Order, Petera Hooka oraz pierwszy od 2001 roku stworzony z Gillian Gilbert. 

Najnowsze wydawnictwo jest promowane przez wydany w styczniu 2015 roku utwór „Restless” oraz opublikowany we wrześniu kawałek „Plastic”. Pierwszy z singli można było usłyszeć już w 2014 roku na koncertach grupy. 

Na nowej płycie znalazło się 11 kompozycji. Gościnnie w niektórych kawałkach zaśpiewali: Iggy Pop, wokalista zespołu The Killers, Brandon Flowers i Elly Jackson z La Roux.

Wydawnictwo można kupić w kilku różnych formatach:

 • CD
 • winyl
 • winyl przezroczysty (edycja limitowana)
 • 8-płytowa wersja deluxe z książką w specjalnym pudełku odpornym na starzenie
 • wersja elektroniczna

Muzycy zamieścili też informację, że w sklepie New Order znajdzie się 200 egzemplarzy płyt podpisanych przez członków zespołu, które losowo otrzymają kupujący.

Płyty New Order

Tracklista:

 1. Restless
 2. Singularity
 3. Plastic (featuring Elly Jackson)
 4. Tutti Frutti" (featuring Elly Jackson)
 5. People on the High Line" (featuring Elly Jackson)
 6. Stray Dog" (featuring Iggy Pop)
 7. Academic 
 8. Nothing but a Fool
 9. Unlearn This Hatred" (produced by Tom Rowlands)
 10. The Game
 11. Superheated

Q & A z New Order

Muzycy będą też odpowiadać na pytania podczas specjalnego panelu Question & Ask z okazji 10. edycji Reeperbahn Festival. Rozmowa zacznie się 25 września 2015 roku o godzinie 19:00 i będzie można ją oglądać na żywo na stronie New Order. Pytania do zespołu można zamieszczać na Twitterze i Facebooku z #AskNewOrder. 

Planujecie zakup nowej płyty New Order?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News New Order