28.05.2016 12:43

Nick Cave przedstawi 16. album razem z filmem

Następca „Push the Sky Away” zostanie zaprezentowany fanom od razu w towarzystwie specjalnego filmu. Kiedy możemy oczekiwać jego premiery?

Nick Cave przedstawi 16. album razem z filmem
foto: Robin Utrecht / Sipa USA / East News

Nick Cave nie przestaje zaskakiwać. Od czasu poprzedniej płyty z 2013 roku zdążył napisać „The Sick Bag Song” - książkę z zapisków na workach na wymioty - oraz wziąć udział w filmie „20 000 dni na Ziemi”. Przy kolejnym krążku z The Bad Seeds postanowił powiązać ze sobą światy muzyki i filmu.

Nowy materiał - na razie nie znamy jeszcze jego tytułu - zostanie przedstawiony światu po raz pierwszy w wersji live, którą uwieczni specjalny film. Jego premiera została zaplanowana na 8 września 2016 roku. Dzień później utwory ukażą się w formie regularnego albumu. Grupa potwierdziła, że nie planuje wypuszczać wcześniej żadnych singli - kawałki poznamy dopiero za pośrednictwem wielkiego ekranu.

Przedstawiciele Laemmle Theatres, arthouse'owej sieci kin z Los Angeles, przybliżyli projekt w następujący sposób:

"

Tę płytę charakteryzuje intymność i surowość, którą odzwierciedli styl zdjęć filmu. Powstaną w czerni i bieli, ale też w kolorze i 3D. Pomysł polega na tym, by wykreować wciągające doświadczenie, które będzie jednocześnie eleganckie. Aby wydawało się jednocześnie tak teraźniejsze, jak i przeszłe. "

Będzie to pierwszy materiał Nicka Cave'a powstały po śmierci jego 15-letniego syna, Arthura. Przypominamy, że chłopak zmarł w wyniku obrażeń odniesionych po upadku z 18-metrowego klifu. Jak potwierdzono kilka miesięcy po jego śmierci, nastolatek był pod wpływem LSD. We wrześniu 2016 przekonamy się jak ta tragedia wpłynęła na proces twórczy Nicka Cave'a.

Ostatnim pełnowymiarowym wydawnictwem Nick Cave & the Bad Seeds pozostaje ciepło przyjęta płyta „Push the Sky Away” z 2013 roku. Później na potrzeby filmu „20 000 dni na Ziemi” powstał utwór „Give Us a Kiss”, natomiast Cave i Warren Ellis nagrali jeszcze cover „All the Gold in California” Larry'ego Gatlina, który został wykorzystany w pierwszym odcinku drugiego sezonu serialu „Detektyw”.

Czekacie na nowy album Nicka Cave'a?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Nick Cave