Nick Cave straszy nas w nowym singlu "Earthlings" i zapowiada nową płytę

17.09.2021 11:49
Nick Cave straszy nas w nowym singlu "Earthlings" i zapowiada nową płytę Fot. Jacek Piski/REPORTER/East News

Nick Cave and the Bad Seeds właśnie wydali kolejny kawałek sprzed kilku lat w postaci "Earthling". Singiel zapowiada nowy krążek ze starszymi niewydanymi piosenkami o tytule "B-Sides & Rarities Par II". 

Nick Cave wydał nowy singiel

Piosenka pochodzi z sesji nagraniowych z lat 2018-2019, kiedy Cave i Bad Seeds nagrywali krażek "Ghosteen". Ten spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród fanów i krytyków. Kawałek brzmi jak musicalowy monolog, a potem przeradza się w swojego rodzaju mantrę, dobrze oddając klimat medytacji, który mogliśmy usłyszeć na "Ghosteen".

Polecamy

A zresztą, co wam będziemy psuli odsłuch - nowego-starego singla "Earthlings" posłuchacie niżej:

Nick Cave skomentował utwór:

"Earthlings" to brakujące ogniowo, które łączy "Ghosteen" w całość. To piękny kawałek, który po prostu gdzieś nam uciekł...

Polecamy

Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć kawałek "Vortex" ze wspomnianej kolekcji. Ten będzie kontynuacją wydanego w 2005 roku krążka "B-Sides & Rarities" i zadebiutuje w sprzedaży już 22 października 2021 roku. Co ciekawe, obydwa krążki pojawią się również na winylu.

"B-Sides & Rarities Part II" to kompilacja niewydanych kawałków przygotowana przez Nicka Cave'a i Warrena Ellisa. Zawiera 27 utworów z lat 2006-2020. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.