10.10.2019 15:03

Nick Cave udzielił rad 16-letniej fance. Wyznała, że nienawidzi swojego ciała

Wokalista Nick Cave udzielił wsparcia swojej nastoletniej fance, która wyznała, że nienawidzi patrzeć na siebie w lustrze. Muzyk miał dla niej kilka rad.

Nick Cave
foto: Jacek Piski/REPORTER

Nick Cave stworzył stronę internetową Red Hand Files, która pozwalała fanom muzyka, zadawać mu różne pytania. Cave odpowiadał za pośrednictwem portalu na kwestie związane ze śmiercią jego syna, z inspiracjami, które pomagają mu tworzyć nową muzykę czy z jego stanowiskiem w sprawie aktualnych problemów społecznych.

Nick Cave wsparł swoją 16-letnią fankę

Jeden z najnowszych wpisów zamieściła na stronie fanka z Włoch. 16-letnia Barbara poprosiła muzyka o radę w związku z bardzo osobistym tematem. Dziewczynka przyznała, że chciałaby czuć się lepiej wśród ludzi, mimo że nie lubi swojego wyglądu.

"

Czuję się bardzo źle ze sobą. Nie widzę niczego ładnego w moim ciele, nienawidzę na siebie patrzeć w lustrze i bardzo przez to cierpię. Wydaje mi się, że wszyscy są lepsi ode mnie, chociaż zrobiłam już kilka ważnych rzeczy, mimo że mam zaledwie 16 lat. Jak powinnam się zachowywać? Co mogę dla siebie zrobić w tej sytuacji? "

Guns N' Roses
Guns N' Roses
Przeczytaj także Fan Guns N' Roses dostał dożywotni zakaz chodzenia na koncerty kapeli. Co przeskrobał?

Nick Cave podziękował dziewczynie za zaufanie, odwagę i podzielenie się z nim tak intymnym problemem. Wokalista przyznał, że sam miał podobne myśli oraz zna temat z perspektywy wielu koleżanek.

"

Przedyskutowałem temat z wieloma moimi koleżankami i wszystkie były pod wrażeniem twojej szczerości. Poza tym każda rozumiała doskonale, o czym mówisz. Wygląda na to, że nie jesteś sama. Nie tylko ty spotykasz swojego wroga patrząc w lustro, ale za to masz wyjątkową otwartość i odwagę do stawienia temu czoła.

Kiedy dorastałem sam miałem problemy z tym, co widzę w lustrze. Obawiam się, że krytyczna samoocena nie zmniejsza się szczególnie znacząco z wiekiem. Jednak na szczęście staje się to łatwiejsze do opanowania niż teraz. Obecnie mieszkam głównie w hotelach, a każdego wieczoru wchodzę do innej łazienki z bezlitosnym oświetleniem, staję przed lustrem w całej swojej bezbronności, odsłaniam wszystko i obserwuje jak zmieniam się na gorsze. "

Wokalista podkreślił, że to postać, którą widzimy w lustrze nie jest najważniejsza i zmieni się jeszcze wiele razy. Uznał, że najważniejsze jest to, jakimi jesteśmy ludźmi i podzielił się z 16-latka kilkoma cennymi radami: 

"

Nasze odbicie lustrzane nie jest "prawdziwym ja", a jedynie powłoką. To, czego nie zobaczymy w lustrze to wrażliwość, co jest najpiękniejszą rzeczą, jaką posiadamy (...) 

Paradoksalnie kruchość twojego pytania to dowód ogromnej siły. Ono mówi bardzo dużo o tobie jako o osobie. Wiele piękna przebija się przez te słowa. To ciało, w którym nie widzisz nic pozytywnego, kryje w sobie uczciwe i inteligentne serce.

Dbaj o siebie, szukaj pięknych rzeczy, inspiracji, wartościowych ludzi i przyjaciół. Możesz spróbować prowadzić dziennik i spisywać różne rzeczy. Pisanie może pomóc uspokoić wiele drzemiących w tobie demonów. Spróbuj nazwać rzeczy w sobie i świecie, których nie lubisz i staraj się je naprawiać. Za wszelką cenę dbaj i rozwijaj swoje poczucie humoru. Bądź dla siebie bardziej wyrozumiała, dobra i miła. "

Zobacz też: Były wokalista Decapitated sparaliżowany po wypadku potrzebuje pomocy. Powstała zbiórka na rzecz Covana 

Tagi: Rock News Nick Cave