03.08.2016 09:54

Nick Cave w trailerze filmu „One More Time With Feeling”

Muzyk wkrótce wyda album, przy czym utwory z tego krążka fani usłyszą dzień wcześniej podczas projekcji specjalnego obrazu. Zobaczcie zapowiedź tego filmu.

Nick Cave w trailerze filmu „One More Time With Feeling”
foto: kadr z wideo

Nick Cave ostatnio miał sporo na głowie. Już niebawem zobaczymy owoce jego pracy w postaci nowego krążka, jak również i filmu. Nowe utwory pojawią się w specjalnym filmie 8 września 2016 roku. Następnego dnia kompozycje ukażą się na albumie.

Najnowsze wydawnictwo będzie nosiło tytuł „Skeleton Tree” i stanie się następcą płyty „Push the Sky Away” z 2013 roku. Zespół nie zamierza wydawać singli promujących krążek. Za to postanowił pokazać trailer filmu 3D „One More Time With Feeling”, który wyreżyserował Andrew Dominik. Narratorem jest Cave, w obrazie zobaczymy kapelę, która wykonuje kawałki z najnowszej płyty.

Zobaczcie, czego należy się spodziewać po tym filmie:

Kapela również pokazała okładkę płyty „Skeleton Tree”:

foto: materiały prasowe

Najnowszy album jest swego rodzaju próbą pogodzenia się Nicka Cave'a ze śmiercią jego 15-letniego syna. Nastolatek był pod wpływem LSD i spadł z klifu. To wszystko skłoniło muzyka do pewnych przemyśleń:

"

Co się dzieje, gdy wydarza się coś tak katastroficznego, że sprawia, iż się zmieniasz? Stajesz się nieznajomą osobą. Patrzysz na siebie w lustro i poznajesz osobę, którą kiedyś byłeś, ale ta osoba w środku jest kimś innym. "

Przedstawiciele sieci kin Laemmle Theatres zdradzili, że krążek jest bardzo intymny i film świetnie oddaje ten nastrój:

"

Pomysł polega na tym, by wykreować wciągające doświadczenie, które będzie jednocześnie eleganckie. Aby wydawało się jednocześnie tak teraźniejsze, jak i przeszłe. "

W czasie między ukazaniem się płyt Nick Cave stworzył utwór „Give Us a Kiss” na potrzeby filmu „20 000 dni na Ziemi” oraz nagrał z Warren Ellis cover „All the Gold in California” Larry'ego Gatlina do serialu „Detektyw”.

Sprawicie sobie album „Skeleton Tree”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nick Cave