09.03.2018 14:27

Nick Cave wyruszy w trasę. Nie będzie śpiewał, tylko odpowiadał na pytania fanów

Czy są takie rzeczy, które chcielibyście wiedzieć o Nicku Cavie, a boicie się zapytać? Wasz ulubieniec chętnie o nich opowie podczas swojego jedynego w swoim rodzaju tournee.

Nick Cave wyruszy w trasę. Nie będzie śpiewał, tylko odpowiadał na pytania fanów
foto: JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Nick Cave to mistrz występów na żywo – każdy koncert jego The Bad Seeds to niesamowite widowisko, o czym w 2017 można się było przekonać na warszawskim Torwarze. Wokalista ma wyjątkowy kontakt z fanami – normą na koncertach jest zapraszanie widzów na scenę.

Australijczyk w swojej twórczości stawia na szczerość i nie boi się w piosenkach opowiadać o najtrudniejszych tematach, na przykład o bólu po śmierci syna na albumie „Skeleton Tree”. Naprawdę nie ma nic do ukrycia, co udowodni jego najnowsza trasa. Tym razem Cave nie będzie śpiewał, tylko mówił, a dokładniej - odpowiadał na pytania swoich fanów.

Podczas krótkiej trasy pod hasłem „So, What Do You Want To Know?” na spotkaniach z artystą w formule „Q&A” (pytanie i odpowiedź) widzowie będą mogli zapytać swojego idola o wszystko.

Cave wyjaśnia ten nietypowy pomysł:

"

Zawsze kochałem format Q&A – nie oficjalne wywiady na scenie, ale pytania wprost z widowni. Podczas ostatnich koncertów wszyscy pokazaliśmy chęć, by się otworzyć i czuliśmy łączność z publicznością. Pomyślałem więc, że bezpośrednia rozmowa z widzami mogłaby być czymś wartościowym. Publiczność może zapytać mnie o wszystko, a ja zrobię, co w mojej mocy, by jej odpowiedzieć. "

Na razie zaplanowano 4 spotkania „So, What Do You Want to Know?”, wszystkie w Stanach Zjednoczonych. Na przełomie kwietnia i maja 2018 Nick porozmawia z fanami w Northampton, Bostonie, Nowym Jorku i na nowojorskim Brooklynie.

„Distant Sky” - film z koncertu Nicka Cave'a w polskich kinach

12 kwietnia 2018 wyświetlany będzie film z koncertu Nick Cave And The Bad Seeds w Royal Arena w Kopenhadze 20 października 2017. Obraz w reżyserii Davida Barnarda pod tytułem „Distant Sky” będzie można obejrzeć w Polsce w kinach sieci Multikino. Film wyświetlany będzie tylko przez jeden dzień na całym świecie.

Nick Cave na Open’er Festival 2018

Zespół Nick Cave And The Bad Seeds 4 lipca 2018 wystąpi na Open'er Festival w Gdyni. Bilety można zakupić na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Nick Cave Nick Cave And The Bad Seeds