Nick Cave wyruszy w trasę. Nie będzie śpiewał, tylko odpowiadał na pytania fanów

Maciej Koprowicz
09.03.2018 14:27
Nick Cave wyruszy w trasę. Nie będzie śpiewał, tylko odpowiadał na pytania fanów Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Czy są takie rzeczy, które chcielibyście wiedzieć o Nicku Cavie, a boicie się zapytać? Wasz ulubieniec chętnie o nich opowie podczas swojego jedynego w swoim rodzaju tournee.

Nick Cave to mistrz występów na żywo – każdy koncert jego The Bad Seeds to niesamowite widowisko, o czym w 2017 można się było przekonać na warszawskim Torwarze. Wokalista ma wyjątkowy kontakt z fanami – normą na koncertach jest zapraszanie widzów na scenę.

Australijczyk w swojej twórczości stawia na szczerość i nie boi się w piosenkach opowiadać o najtrudniejszych tematach, na przykład o bólu po śmierci syna na albumie „Skeleton Tree”. Naprawdę nie ma nic do ukrycia, co udowodni jego najnowsza trasa. Tym razem Cave nie będzie śpiewał, tylko mówił, a dokładniej - odpowiadał na pytania swoich fanów.

Podczas krótkiej trasy pod hasłem „So, What Do You Want To Know?” na spotkaniach z artystą w formule „Q&A” (pytanie i odpowiedź) widzowie będą mogli zapytać swojego idola o wszystko.

Cave wyjaśnia ten nietypowy pomysł:

Zawsze kochałem format Q&A – nie oficjalne wywiady na scenie, ale pytania wprost z widowni. Podczas ostatnich koncertów wszyscy pokazaliśmy chęć, by się otworzyć i czuliśmy łączność z publicznością. Pomyślałem więc, że bezpośrednia rozmowa z widzami mogłaby być czymś wartościowym. Publiczność może zapytać mnie o wszystko, a ja zrobię, co w mojej mocy, by jej odpowiedzieć.

Na razie zaplanowano 4 spotkania „So, What Do You Want to Know?”, wszystkie w Stanach Zjednoczonych. Na przełomie kwietnia i maja 2018 Nick porozmawia z fanami w Northampton, Bostonie, Nowym Jorku i na nowojorskim Brooklynie.

„Distant Sky” - film z koncertu Nicka Cave'a w polskich kinach

12 kwietnia 2018 wyświetlany będzie film z koncertu Nick Cave And The Bad Seeds w Royal Arena w Kopenhadze 20 października 2017. Obraz w reżyserii Davida Barnarda pod tytułem „Distant Sky” będzie można obejrzeć w Polsce w kinach sieci Multikino. Film wyświetlany będzie tylko przez jeden dzień na całym świecie.

Nick Cave na Open’er Festival 2018

Zespół Nick Cave And The Bad Seeds 4 lipca 2018 wystąpi na Open'er Festival w Gdyni. Bilety można zakupić na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.