02.09.2016 08:54

Nick Cave zaprezentował klip do „Jesus Alone”

Muzyk przedstawił klip do utworu, który pojawi się w filmie „One More Time With Feeling”. Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek.

Nick Cave zaprezentował klip do „Jesus Alone”
foto: kadr z wideo

Najnowsze wydawnictwo Nicka Cave'a - „Skeleton Tree” ukaże się 9 września 2016 roku i i będzie następcą płyty „Push the Sky Away” z 2013 roku. Dzień przed tym utwory usłyszymy podczas projekcji filmu „One More Time With Feeling”, w reżyserii Andrew Dominika.

Narratorem jest Nick Cave, w filmie zobaczymy The Bad Seeds, który wykonuje kawałki z najnowszego krążka. Premiera obrazu natomiast odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Kilka dni przed ukazaniem się najnowszego albumu, Nick Cave & The Bad Seeds zaprezentowali pierwszy numer „Jesus Alone” wraz z klipem, który jest fragmentem wcześniej wspomnianego filmu.

Początkowo obraz miał opierać się na koncepcji wykonania na żywo nowych utworów Nicka Cave'a, ale stał się czymś o dużo większym znaczeniu, po tym jak muzyk zagłębił się w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie powstawania i rejestracji płyty.

Film jest surowym świadectwem artysty próbującego zmierzyć się z żałobą po synie. Nastolatek był pod wpływem LSD i spadł z klifu. To skłoniło artystę do przemyśleń:

"

Co się dzieje, gdy wydarza się coś tak katastroficznego, że sprawia, iż się zmieniasz? Stajesz się nieznajomą osobą. Patrzysz na siebie w lustro i poznajesz osobę, którą kiedyś byłeś, ale ta osoba w środku jest kimś innym. "

Polscy fani również będą mogli zobaczyć najnowszy film z Nickiem Cavem w rol głównej. Pokazy „One More Time With Feeling” odbędą się w wybranych kinach sieci Multikino.

Jak oceniacie nowy utwór Nicka Cave'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nick Cave