Nick Mason: Pink Floyd nie odniósłby dziś sukcesu

Maciej Koprowicz
06.07.2017 15:58
Nick Mason: Pink Floyd nie odniósłby dziś sukcesu Fot. Evening Standard / eyevine / EAST NEWS

Perkusista Pink Floyd uważa, że młode kapele mają dziś o wiele trudniej niż w czasach, gdy zaczynał karierę. Twierdzi, że jego zespół nie dałby sobie rady w obecnych warunkach na scenie muzycznej.

Nick Mason 5 lipca 2017 był gościem konferencji Music Matters w Londynie. W swoim wystąpieniu muzyk Pink Floyd odniósł się do sytuacji młodych wykonawców na współczesnej scenie rockowej. „Sprawy są o wiele bardziej złożone niż czterdzieści lat temu, gdy zaczynaliśmy” – zauważył. Jego zdaniem największym problemem świata muzyki jest zamykanie sal koncertowych: „Musimy zachować miejsca, w których młode zespoły mogą grać i pracować”.

Artystę zapytano też, czy gdyby Pink Floyd powstał dzisiaj, odniósłby równie wielki sukces. Perkusista odparł, że nie byłoby to możliwe. Tak samo oceniłby szanse innych wielkich zespołów sprzed lat, nawet Beatlesów.

Musisz być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, bez względu na to, jak dobry jesteś. Myślę, że The Beatles dziesięć lat wcześniej lub dziesięć lat później mogliby mieć problemy. My z pewnością byśmy mieli.

Na szczęście Pink Floyd trafił idealnie w swój czas. Angielski zespół to najsłynniejszy wykonawca w historii rocka progresywnego. Na całym świecie sprzedał 250 milionów płyt, a jego szósty album studyjny, „The Dark Side Of The Moon” to drugi najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Dowodem nieprzemijającej popularności grupy, która definitywnie zakończyła działalność w 2014 jest liczba tribute bandów z całego świata, wykonujących jej muzykę. W marcu 2017 w Krakowie wystąpił zespół Another Pink Floyd, a 16 grudnia 2017 w tym samym mieście zagra Spare Bricks Pink Floyd Tribute Band.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.