17.04.2015 15:47

Nick Menza: Mustaine nie okazał mi szacunku

Były perkusista Megadeth ogłosił, że był bliski powrotu do zespołu. Wycofał się po szokującej ofercie Dave'a Mustaine'a.

Nick Menza: Mustaine nie okazał mi szacunku
Foto: XxN3rIuSxX, CC-BY-SA-3.0

Nick Menza twierdzi, że jego powrót do zespołu był na bardzo zaawansowanym etapie. Ponoć przygotowano już nawet oficjalne ogłoszenie dla prasy. Wszystko trzeba było w ostatniej chwili wycofać.

Meneger Mustaine'a zgłosił się do niego wkrótce po tym, jak jego zespół opuścił poprzedni perkusista, Shawn Drover. Menza od razu zabrał się do przygotowywania partii.

"

Zrobiliśmy sobie wtedy kilkudniowe jam session. Trwało łącznie pięć dni, po trzech zaczęliśmy pisać utwory na płytę. Wtedy oficjalnie potwierdzili, że znów jestem częścią zespołu. "

Wszystko działo się zgodnie z planem do momentu, w którym otrzymał propozycję kontraktu.

"

Postanowiłem wtedy nic nie mówić i zaczekać aż dostanę ofertę na piśmie. Gdy ta przyszła, okazało się, że nie zapłacą mi ani grosza, dopóki nie rozpocznie się trasa koncertowa. Oznaczało to, że album miałem nagrać za darmo. Na początku byłem nawet skłonny przyjąć propozycję, ale potem pomyślałem – nie możesz sprzedawać się, jeśli masz wziąć udział w tak dużym przedsięwzięciu. "

Po tych wydarzeniach miał miejsce kompletny chaos. Mustaine całkowicie zerwał z nim kontakt i usunął jego numer oraz zablokował e-mail, niedługo później pracę stracił meneger zespołu Jon Laffitte. Nie padło ani jedno słowo wyjaśnienia.

Menza komentuje:

"

Głównym powodem, dla którego nie dołączę do Megadeth, jest to, że Mustaine w ogóle nie okazał mi szacunku. Najwyraźniej tak musiało być. "

Nowym perkusistą Megadeth został ostatecznie Chris Adler, dotychczas znany z Lamb of God. Na tę chwilę ogłoszono, że będzie on jedynie muzykiem sesyjnym i nie dołączy na stałe do zespołu. 

Zobaczcie jak radzi sobie obecny perkusista Megadeth: 

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine Chris Adler Nick Menza