16.11.2017 13:42

Nickelback brzmi metalowo na singlu „The Betrayal Act III”

Kanadyjski zespół, znany wcześniej z przebojowych kawałków w klimacie post-grunge, ostatnio zdecydowanie zaostrzył swoje brzmienie.

Nickelback brzmi metalowo na singlu „The Betrayal Act III”
foto: kadr z wideo

Nie ma co ukrywać – nie wszyscy fani rocka traktują poważnie Nickelback. Zespół osiągnął na początku XXI wieku ogromny sukces kawałkami niezaprzeczalnie rockowymi, ale równocześnie wygładzonymi na tyle, by dotrzeć do masowej publiczności – „How You Remind Me” opanował anteny nie tylko rockowych rozgłośni i pozostaje na ich playlistach do dziś.

Nickelback przez wielu ortodoksyjnych zwolenników ciężkiego grania uważany jest za komercję i jedną z najbardziej obciachowych kapel na scenie. Wizerunkowi grupy nie pomagają też wpadki i mocno ekscentryczne zachowania jej frontmana, Chada Kroegera. W jego częstych konfliktach z gwiazdami muzyki, na przykład w werbalnej wojnie z Coreyem Taylorem oczywiste jest, po czyjej stronie stoją fani tzw. „prawdziwego rocka”.

Wygląda na to, że Nickelback postanowił poprawić swoją reputację wśród miłośników ciężkiego grania. Jego najnowszy album, „Feed The Machine” z 16 czerwca 2017 jest świadectwem zdecydowanego zaostrzenia gitarowego brzmienia zespołu - w jakimś stopniu powrotu do jednoznacznie rockowych korzeni.

Nowy kierunek obwieszczają też wybrane do promocji krążka single. O ile drugi, „Song On Fire” to typowa dla Kanadyjczyków ballada, to tytułowy „Feed The Machine” to duża porcja prawdziwego gitarowego żużlu. Jeszcze ciężej wypada najnowszy singiel z teledyskiem, „The Betrayal Act III” – to już niemal nu metal! Posłuchajcie sami:

Z Nickelbackiem nie ma teraz żartów – z tak ostrymi gitarami raczej nie podbiją anten popowych stacji. Czy zyskają szacunek fanów rocka? Tego życzymy Chadowi Kroegerowi, który właśnie skończył 43. urodziny. Jeśli tak ma wyglądać muzyczne dojrzewanie, to jesteśmy za.

Maciej Koprowicz
Tagi: Nickelback Rock News