20.04.2017 09:52

Nickelback „karmi maszynę” w nowym teledysku

Zespół Chada Kroegera pokazał efektowny klip do tytułowego kawałka z nadchodzącej płyty.

Nickelback „karmi maszynę” w nowym teledysku
foto: kadr z wideo

Utwór „Feed the Machine” zdążył już zebrać bardzo przychylne reakcje, nawet od osób, które na co dzień nie przyznają się do słuchania Nickelback. Pierwszy utwór z nadchodzącej płyty pod tym samym tytułem został nam wcześniej zaprezentowany w formie lyric video. Teraz przyszła kolej na pełnoprawny teledysk.

Wideo produkcji Simian Design zostało doskonale dopasowane do dość pesymistycznego tekstu kawałka. Oglądamy w nim cyberpunkową wizję przyszłości, w której ludzkość może już tylko przeszukiwać gruzy swojej dawnej cywilizacji. Głównych bohaterów na dodatek ściga uzbrojony oddział.

Futurystyczny klip obejrzycie poniżej:

Następca „No Fixed Address” - który sądząc po pierwszym singlu zapowiada się na znacznie lepszy materiał - ukaże się 16 czerwca 2017 roku. Będzie to pierwszy krążek wydany w ramach nowego kontraktu płytowego z wytwórnią BMG. Choć „Feed the Machine” brzmi dość złowrogo, podejrzewamy, że na krążku nie zabraknie też lżejszych kompozycji, z których słyną Kanadyjczycy.

Być może nowy materiał przyczyni się wreszcie do poważniejszego traktowania zespołu i liczba memów na jego temat nieco zmaleje. Przestaną się też z niego nabijać takie osobistości jak Mark Zuckerberg czy sam Termi... Arnold Schwarzenegger.

Wraz z premierą nowego krążka Chad Kroeger i spółka ruszą w ogromną trasę koncertową, która rozpocznie się 23 czerwca 2017 roku w Noblesville w stanie Indiana i obejmie aż 44 występy. Towarzyszyć im będą formacje Daughtry i Shaman’s Harvest. W późniejszym terminie zespół z pewnością odwiedzi również Europę - mamy nadzieję, że nie zapomni o Polsce.

Jak Wam się podoba nowy klip od Nickelback?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Nickelback