01.02.2019 16:49

Nickelback nagra album z coverami Slayera? To marzenie ich basisty

Basista grupy Nickelback zdradził, że marzy mu się metalowy album. Wyznał, że chętnie nagrałby płytę z coverami Slayera.

Nickelback
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Nickelback i jego lider Chad Kroeger to chyba najczęściej wyśmiewany w sieci zespół rockowy. Powstał nawet pomysł, aby wokalista zajął miejsce Kurta Cobaina w Nirvanie. I chociaż niewielu fanów rocka traktuje grupę poważnie to ta nie wydaje się przejmować i sięga po covery największych legend gatunku. Muzycy wykonali już cover Metalliki, teraz zdradzili sympatię do Slayera.

Najbardziej żenujące momenty Chada Kroegera z Nickelback
Najbardziej żenujące momenty Chada Kroegera z Nickelback
Przeczytaj także Najbardziej żenujące momenty Chada Kroegera z Nickelback

Nickelback nagra album z coverami Slayera?

Basista Nickelback, Mike Kroeger zdradził ostatnio, że chciałby nagrać ze swoim zespołem bardzo ciężki album. Wyznał, że metal jest gatunkiem, który go napędza i gra mu w sercu.

Zobacz też: >>Jak brzmi „How You Remind Me” Nickelback po rosyjsku?<<

"

Słucham metalu bez przerwy. Jeśli moglibyśmy zrobić metalowy album, myślę, że wszyscy byśmy pokochali to grać. Jesteśmy metalami, ale w różnym natężeniu, jednak każdy z nas zna chociażby Wielką Czwórkę - Metallikę, Slayera, Anthrax i Megadeth. Gdyym mógł nagrałbym album z coverami Slayera. To mi w duszy gra, tylko nie mam wystarczająco dużo czasu, żeby się za to zabrać. "

Mike Kroeger podkreśla, że muzyka Nickelback bardzo różni się od tego, czego faktycznie słuchają jej członkowie. Muzycy podobno lubią Meshuggah, Gojirę czy Lamb Of God, które przecież brzmią o wiele, wiele ciężej od Nickelback.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slayer