Nickelback nagra metalową płytę? Członkowie zespołu są wielkimi fanami metalu

11.07.2019 12:44
Nickelback nagra metalową płytę? Członkowie zespołu są wielkimi fanami metalu Fot. . kadr z wideo Live At Sturgis - Nickelback 1080p Blu Ray

Basista zespołu Nickelback, Mike Kroeger udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat możliwości nagrania metalowego albumu z kapelą.

W styczniu 2019 roku basista Nickelback wypowiedział się na temat muzyki metalowej. W wywiadzie, którego udzielił australijskiemu magazynowi "Wall Of Sound" przyznał, że jeśli zespół miałby możliwość nagrania metalowego albumu, cała czwórka byłaby podekscytowana. Okazało się wtedy, że członkowie Nickelback są dobrze zaznajomieni z "Wielką Czwórką". Mowa o Metallice, Megadeth, Anthrax i Slayerze. Muzyk przyznał również, że wielką przyjemność sprawiłoby mu nagranie albumu z coverami Slayera. Ta wypowiedź została jednak źle zinterpretowana, a w sieci aż roiło się od artykułów o tym, że Nickelback będzie coverbandem Slayera.

Czy Nickelback nagra metalowy album?

Teraz jednak sprawy nabrały całkowicie inny obrót. W wywiadzie dla New Hampshire Union Leader, basista nakreślił, że nigdy nie powiedział, że Nickelback chciałby nagrać płytę z utworami Slayera. Mike Kroeger postanowił wypowiedzieć się na ten temat:

[...] Powiedziałem, że chciałbym nagrać utwór Slayera albo mieć zespół, który grałby utwory Slayera lub po prostu nagrać metalowy album. Nie powiedziałem, że chodzi tutaj o Nickelback... To nie było czymś w stylu: "Hej, słuchajcie, powinniście być oburzeni, bo Nickelback planuje nagrać metalowy album".

Przeczytaj także

Basista dodał również, że wszyscy członkowie uwielbiają słuchać metalu, ale nie jest przekonany, że mogliby grać taką muzykę:

Wiem, że perkusista, Daniel, jest wielkim fanem metalu, ale nie wiem, czy chciałby grać w metalowym zespole. Może i mógłby... Wiem, że Chad i Ryan lubią heavy metal, ale nie wiem, czy chcieliby nagrywać taką muzykę lub grać w zespole, który gra piosenki Slayera. Szczerze wątpię.

Nickelback nie raz grało na swoich koncertach piosenki Metalliki. Niektórzy po usłyszeniu takiego wykonania zmienili zdanie na temat zespołu Chada Kroegera. Ludzi, którzy hejtują Nickelback jest naprawdę sporo. Ilość negatywnych opinii, które krążą w internecie, nie przeszkadza grupie dalej działać i wydawać kolejne albumy.

Zobacz także: Chad Kroeger wyjaśnił, dlaczego ludzie nie przyznają się, że słuchają Nickelback

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.