Nickelback nagrał cover „Dirty Laundry” Dona Henleya
Jakub Gańko
22.08.2016 10:15
Nickelback nagrał cover „Dirty Laundry” Dona Henleya Fot. materiały prasowe

Kanadyjska grupa nagrywając następcę „No Fixed Address” postanowiła przygotować własną wersję przeboju współzałożyciela Eagles. Posłuchajcie nowego singla Chada Kroegera i spółki.

Nickelback pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się nakładem Republic Records na jego 9. albumie studyjnym prawdopodobnie na przełomie 2016 i 2017 roku. W trakcie komponowania nowych kawałków muzycy postanowili zaimprowizować cover „Dirty Laundry” Dona Henleya. Zagrana początkowo dla zabawy przeróbka trafiła na singiel.

Zespół sam przyznał, że od początku nie traktował tego wykonania poważnie. Ostateczny efekt jednak spodobał mu się na tyle, że postanowił podzielić się nim ze swoimi fanami. Ci nie powinni narzekać, oczekując na jakikolwiek nowy materiał od kanadyjskiego zespołu. Nowy singiel trafił na wszystkie wiodące serwisy streamingowe, w tym Spotify i Apple Music.

Posłuchajcie „Dirty Laundry” w wykonaniu Nickelback:

Oryginalna wersja „Dirty Laundry” pochodzi z wydanego w 1982 roku solowego debiutu Dona Henleya, „I Can't Stand Still”. Kawałek poświęcony tabloidyzacji goniących za sensacją mass mediów dotarł na szczyt listy przebojów Billboardu i osiągnął nakład ponad miliona sprzedanych egzemplarzy. Jego tekst pozostaje do dziś aktualny, choć pewnie należałoby w nim dodać zjawisko tzw. clickbaitów.

Chad Kroeger i spółka nie wzięli „Dirty Laundry” na warsztat jako pierwsi. W 2005 roku za kawałek wzięła się córka Elvisa, Lisa Marie Presley, a jej wersję promował teledysk z gościnnym udziałem George'a Michaela. Sześć lat później swój cover nagrała amerykańska prezenterka i wokalistka Robin Meade. Kawałek wykonywała na żywo w późniejszych latach również macierzysta formacja Henleya.

Dla polskich fanów nowy singiel to nie tylko przedsmak kolejnego albumu Nickelback, lecz także przygotowanie do polskiego koncertu. Grupa rozpocznie swoją europejską trasę 2 września 2016 roku występem w Helsinkach. 21 września 2016 trafi na warszawski Torwar, na otarcie łez po odwołanym występie z 2015 roku.

Jak oceniacie nowy singiel Nickelback?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.