14.01.2016 15:28

Nickelback pozwał firmę ubezpieczeniową

Zapowiada się ostry spór o dużą kasę. Dlaczego kapela zdecydowała się na taki krok?

Nickelback pozwał firmę ubezpieczeniową
foto: materiały prasowe; Mistrz grafiki

Zespół postanowił podać do sądu firmę Lloyd's Of London. Nickelback twierdzi, że ubezpieczyciel nie chce zapłacić 13 milionów za odwołanie ponad 60 występów w ramach trasy koncertowej „No Fixed Address Tour” w 2015 roku, co było spowodowane chorobą Chada Kroegera. Wykryto u niego wówczas torbiel na krtani.

Lloyd's Of London w grudniu 2015 roku zaczął się sądzić z zespołem twierdząc, że wokalista miał problemy zdrowotne jeszcze przed otrzymaniem polisy i nie poinformował o tym firmy.

Adwokat Nickelback, Howard Weitzman uważa, że jest to absurdalne, bowiem choroba pojawiła się u Kroegera po tym, jak zespół zagrał 40 koncertów. Kto ma rację w tej zagmatwanej sprawie? O tym zadecyduje sąd.

W czerwcu 2015 roku wokalista Nickelback został zoperowany, a kapela przerwała trasę koncertową. Chad Kroeger wierzył w prędki powrót do zdrowia:

"

Liczę na mojego lekarza i jego zespół, który będzie się starać, by mój głos wrócił do formy jak najszybciej. "

W sierpniu 2015 roku formacja poinformowała, że operacja się udała, jednak zespół musiał odwołać resztę zaplanowanych koncertów, by wokalista mógł w pełni wrócić do formy. Nickelback wówczas nie podał żadnej dokładnej informacji czy i kiedy wróci w trasę:

W związku z takim obrotem sprawy, zaplanowany na 13 października 2015 roku występ w Łodzi nie doszedł do skutku. Jednak składając życzenia z okazji Nowego Roku wokalista zdradził, że już niedługo fani Nickelback znowu zobaczą kapelę w akcji:

Dyskografię zespołu zamyka studyjny album „No Fixed Address” z 2014 roku, który sprzedał się w pierwszym tygodniu w 80 000 nakładzie w Stanach Zjednoczonych zajmując 4. pozycję na liście Billboard 200. Czas pokaże, czy kapela przyszykuje jakieś nowe wydawnictwo dla swoich wielbicieli.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nickelback