02.06.2017 14:30

Nickelback udostępnił utwór „Must Be Nice”

Chad Kroeger i reszta kanadyjskiego zespołu udostępniła kolejny świeży utwór. Czy szykuje się najlepsza płyta w karierze grupy?

Nickelback udostępnił utwór „Must Be Nice”
foto: VIPix / Splash News/EAST NEWS

Po przekombinowanym, nawet jak na autorów „How You Remind Me”, albumie „No Fixed Address”, gdzie dominowały funkujące brzmienia i sztandarowe dla grupy ballady, przyszła pora na coś ostrzejszego, mieszczącego się w klimacie pierwszych płyt kapeli. Już tytułowy singiel „Feed the Machine”, który doczekał się także futurystycznego teledysku produkcji Simian Design, pokazał, że Nickelback wie do czego służą pokrętła we wzmacniaczach oraz podwójna stopa przy perkusji.

Później co prawda otrzymaliśmy typowy dla Kanadyjczyków spokojny utwór w postaci „Song On Fire”, zlewający się z całą masą innych ballad od zespołu. Teraz dostaliśmy kawałek o tytule „Must Be Nice” i trzeba przyznać, że faktycznie jest „nice”.

Powracają przestery oraz przepuszczony przez efekt wokal Chada Kroegera. Posłuchajcie „Must Be Nice”:

Sama płyta „Feed the Machine” trafi na rynek 16 czerwca 2017 roku. Będzie to pierwszy krążek wydany w ramach nowego kontraktu płytowego z wytwórnią BMG. Za produkcję materiału - tak jak w przypadku „No Fixed Address” z listopada 2014 roku - odpowiada ponownie Chris Baseford.

23 czerwca 2017 roku w Noblesville w stanie Indiana wystartuje trasa promująca „Feed the Machine”. Obejmie ona 44 występy. W roli supportu Nickelback pojawią się formacje Daughtry i Shaman’s Harvest. W późniejszym terminie zespół z pewnością odwiedzi również Europę - mamy nadzieję, że nie zapomni o Polsce.

Jak Ci się podoba nowy utwór Nickelback?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Nickelback