28.04.2017 09:56

Nickelback udostępnił utwór „Song On Fire”

Czy drugi singiel z „Feed the Machine” utrzymał poziom tytułowego kawałka? Przekonajcie się z nowego lyric video.

Nickelback udostępnił utwór „Song On Fire”
foto: kadr z wideo

Nickelback coraz poważniej przygotowuje się do premiery swojego dziewiątego albumu. Z następcy „No Fixed Address” mieliśmy już okazję usłyszeć tytułowy singiel „Feed the Machine”, który doczekał się także futurystycznego teledysku produkcji Simian Design, w którym ukazano iście cyberpunkową wizję przyszłości.

Tamten kawałek sprawił, że na chwilę umilkły tradycyjne żarty z twórczości Chada Kroegera i spółki, na które pozwalają sobie już nawet Mark Zuckerberg i Arnold Schwarzenegger. Utwór został bardzo przychylnie przyjęty także przez osoby, które na co dzień nie przyznają się do słuchania Nickelback. Czy tę drogę utrzyma cała nadchodząca płyta?

Okazuje się, że niekoniecznie. Właśnie udostępniony drugi singiel z „Feed the Machine” nie zwraca już uwagi fajnym riffem, nie ma w nim też niespodziewanego dla Kanadyjczyków mroku i ciężaru. To tradycyjna piosenka miłosna, jakich Kanadyjczycy mieli już na pęczki. Co nie znaczy wcale, że nie znajdzie swoich zwolenników - wręcz przeciwnie.

Lyric video do kawałka „Song On Fire” obejrzycie poniżej:

Sam album trafi na rynek 16 czerwca 2017 roku. Będzie to pierwszy krążek wydany w ramach nowego kontraktu płytowego z wytwórnią BMG. Za produkcję materiału - tak jak w przypadku „No Fixed Address” z listopada 2014 roku - odpowiada ponownie Chris Baseford.

Wraz z premierą nowego krążka Chad Kroeger i spółka ruszą w ogromną trasę koncertową, która rozpocznie się 23 czerwca 2017 roku w Noblesville w stanie Indiana i obejmie aż 44 występy. Towarzyszyć im będą formacje Daughtry i Shaman’s Harvest. W późniejszym terminie zespół z pewnością odwiedzi również Europę - mamy nadzieję, że nie zapomni o Polsce.

Jak Wam się podoba „Song On Fire”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Nickelback