11.09.2015 14:12

Nicko McBrain: Gdybyśmy napierdzieli do torby, ludziom i tak by się podobało

Perkusista Iron Maiden zdradził, dlaczego grupa zdecydowała się nagrać krążek, chociaż mogłaby rozwiązać sprawę dużo prościej... Co o „The Book Of Souls” sądzi McBrain?

Nicko McBrain: Gdybyśmy napierdzieli do torby, ludziom i tak by się podobało
foto: face to face / Reporter / East News

Muzyk wspomniał moment, w którym zespół spotkał się w barze, by porozmawiać o nagraniu nowego krążka. Artyści byli świadomi, że najwyższy czas, by światu ukazała się kolejna płyta spod szyldu Iron Maiden, bo to po prostu należy się wiernym fanom kapeli.

"

Wiedzieliśmy, że nagramy kolejny album. Minęło pięć lat odkąd wydaliśmy poprzedni. Lata wydają się krótsze kiedy się starzejesz. (...) Nasi fani ciągle wspierają Iron Maiden. Przypuszczam, że moglibyśmy napierdzieć do papierowej torby, a większość ludzi powiedziałaby: „To nawet w porządku. To nie jest złe, prawda?”. [śmiech] Ale tego nie zrobimy. Idziemy dalej i tworzymy te świetne albumy, a ten jest najlepszy ze wszystkich. "

Nicko McBrain twierdzi, że 16. studyjny krążek „brzmi jak wcześni, progresywni Maideni”.

"

Końcówka utworu „Eternity Should Fail” zawiera w sobie wszystkie te dziwne elementy. Sprawia, że powracam myślami do lat 70. i psychodelicznych zespołów. "

Muzyk jest pewny swoich poglądów. Zapytany czy naprawdę sądzi, że „The Book Of Souls” jest lepszy na przykład od „The Number Of The Beast”, odpowiedział:

"

Ten krążek jest „The Number Of The Beast” tego tysiąclecia. To był jeden z naszych najlepszych albumów, a wydany po nim „Piece Of Mind” prawdopodobnie był najlepszy z większości. „Brave New World” był fenomenalny, kochałem „A Matter Of Life And Death”, ale muszę powiedzieć, że to nowy album jest kulminacją wszystkiego. Ma w sobie coś dla każdego. Spójrzcie na przykład na „Speed Of Light”. To stary Iron Maiden. (...) Na tym krążku nie ma złego kawałka. "

Wychodzi na to, że wszystkie płyty kapeli są najlepsze na swój sposób... O walorach tej ostatniej słuchacze będą mogli przekonać się w trakcie trasy koncertowej Iron Maiden, która może potrwać nawet... dwa lata. Na tę myśl cieszy się McBrain.

"

Jestem ekstremalnie podekscytowany. Nie mogę się doczekać aż wyruszymy na występy. "

Słuchaliście już „The Book Of Souls”?

Magdalena Słomka
Tagi: Rock News Iron Maiden Nicko McBrain