Nicko McBrain: Gdybyśmy napierdzieli do torby, ludziom i tak by się podobało

Magda Słomka
11.09.2015 14:12
Nicko McBrain: Gdybyśmy napierdzieli do torby, ludziom i tak by się podobało Fot. face to face / Reporter / East News

Perkusista Iron Maiden zdradził, dlaczego grupa zdecydowała się nagrać krążek, chociaż mogłaby rozwiązać sprawę dużo prościej... Co o „The Book Of Souls” sądzi McBrain?

Muzyk wspomniał moment, w którym zespół spotkał się w barze, by porozmawiać o nagraniu nowego krążka. Artyści byli świadomi, że najwyższy czas, by światu ukazała się kolejna płyta spod szyldu Iron Maiden, bo to po prostu należy się wiernym fanom kapeli.

Wiedzieliśmy, że nagramy kolejny album. Minęło pięć lat odkąd wydaliśmy poprzedni. Lata wydają się krótsze kiedy się starzejesz. (...) Nasi fani ciągle wspierają Iron Maiden. Przypuszczam, że moglibyśmy napierdzieć do papierowej torby, a większość ludzi powiedziałaby: „To nawet w porządku. To nie jest złe, prawda?”. [śmiech] Ale tego nie zrobimy. Idziemy dalej i tworzymy te świetne albumy, a ten jest najlepszy ze wszystkich.

Nicko McBrain twierdzi, że 16. studyjny krążek „brzmi jak wcześni, progresywni Maideni”.

Końcówka utworu „Eternity Should Fail” zawiera w sobie wszystkie te dziwne elementy. Sprawia, że powracam myślami do lat 70. i psychodelicznych zespołów.

Muzyk jest pewny swoich poglądów. Zapytany czy naprawdę sądzi, że „The Book Of Souls” jest lepszy na przykład od „The Number Of The Beast”, odpowiedział:

Ten krążek jest „The Number Of The Beast” tego tysiąclecia. To był jeden z naszych najlepszych albumów, a wydany po nim „Piece Of Mind” prawdopodobnie był najlepszy z większości. „Brave New World” był fenomenalny, kochałem „A Matter Of Life And Death”, ale muszę powiedzieć, że to nowy album jest kulminacją wszystkiego. Ma w sobie coś dla każdego. Spójrzcie na przykład na „Speed Of Light”. To stary Iron Maiden. (...) Na tym krążku nie ma złego kawałka.

Wychodzi na to, że wszystkie płyty kapeli są najlepsze na swój sposób... O walorach tej ostatniej słuchacze będą mogli przekonać się w trakcie trasy koncertowej Iron Maiden, która może potrwać nawet... dwa lata. Na tę myśl cieszy się McBrain.

Jestem ekstremalnie podekscytowany. Nie mogę się doczekać aż wyruszymy na występy.

Słuchaliście już „The Book Of Souls”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.