17.10.2015 15:34

Nicko McBrain chce żeby Iron Maiden zagrał z orkiestrą

Perkusista brytyjskiej grupy pozazdrościł zespołowi Deep Purple grania z wielka pompą, jak to miało miejsce wiele lat temu. Czy jest szansa, by Ironi wystapili w wersji symfonicznej?

Nicko McBrain chce żeby Iron Maiden zagrał z orkiestrą
foto: face to face / Reporter / East News

Nicko McBrain uważa, że „The Book Of Souls” to najlepszy album w karierze kapeli, który „brzmi jak wcześni, progresywni Maideni”. Według muzyka nawet gdyby Iron Maiden „napierdział do torby, ludziom i tak by się podobało”. Mimo tego okazuje się, że perkusista nadal myśli o rozwoju kapeli i ma pomysł na coś zupełnie nowego...

"

Marzę, by Iron Maiden zrobił to, czego Jon Lord z Deep Purple dokonał lata temu. Zespół wystąpił z Londyńską Orkiestrą symfoniczną w Royal Albert Hall. Chciałbym tego dla Iron Maiden, bo mamy sporo materiału, który sprawdziłby się w takim wykonaniu. "

McBrain ma już nawet pomysły na to, jaki kawałek najlepiej pasowałby do występu z orkiestrą.

"

„Alexander The Great” to numer, o którym wszyscy jęczą, że nigdy nie wykonujemy go na żywo. Chciałbym robić takie rzeczy. Chciałbym usłyszeć wszystko, czego jeszcze nie graliśmy właśnie w orkiestrowej wersji. "

Do takiego wykonania dobrze nadawałby się 18-minutowy utwór „Empire Of The Clouds” pochodzący z najnowszej płyty Iron Maiden. Dlaczego jednak Nicko zaprzecza jakoby to właśnie ten kawałek mógłby zostać wykonany z udziałem orkiestry?

"

Jestem prawie pewny, że tego nie zrobimy. Przede wszystkim... nie ze względu na długość utworu. Ten utwór jest naprawdę orkiestrowy, a Bruce gra w nim na pianinie. Trzeba przyznać, że ten kawałek nie jest jeszcze gotowy na to, by grać go na żywo. (...) Występuje w nim wiele instrumentów perkusyjnych, a sam kawałek trwa 18 minut. Przecież można by było zamiast tego zagrać dwa utwory, prawda? "

Tak samo twierdzi wokalista kapeli, Bruce Dickinson, który zaprezentował nawet, jak gra „Empire Of The Clouds” bez udziału zespołu.

"

O nie, nie, nie. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek zagrali „Empire”. Tak naprawdę, to jestem pewien, że ten kawałek nie będzie elementem nowej trasy koncertowej. Żeby odtworzyć go prawidłowo potrzeba skrzypiec, wiolonczeli, rogów – to naprawdę zbyt dominujący utwór. "

McBrain nie wyklucza jednak tego, że mimo wielu argumentów przeciw, utwór ten zostanie kiedyś usłyszany przez fanów na żywo...

"

Być może to się stanie któregoś dnia. Myślę, że „Empire Of The Clouds” prawdopodobnie zostanie wykonany przez nas gdzieś po drodze czy to w formule Iron Maiden czy też gdy Bruce zrobi coś zagra go z kimś innym. "

Chcielibyście usłyszeć Iron Maiden grający z orkiestrą?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Iron Maiden Nicko McBrain