07.06.2019 15:32

Nicko McBrain ma problemy z maskotką Iron Maiden. Eddie zabrał mu perkusję [WIDEO]

Okazuje się, że Eddie jest bardzo wredny i robi co chce. Zresztą przekonajcie się o tym na własne oczy!

Eddie, maskotka Iron Maiden
foto: kadr z wideo

Eddie stał się nieodłącznym elementem świata Iron Maiden. Maskotka narodziła się w 1980 roku na pierwszym singlu zatytułowanym "Running Free", a jej twórcą jest Derek Riggs. Na kolejnych płytach Iron Maiden maskotka ukazuje się w różnych swoich wcieleniach. Eddie wyskakuje również na scenę podczas koncertów kapeli. Czy jednak ktoś sądził, że postać jest naprawdę nieposłuszna i nie daje perkusiście Iron Maiden w spokoju poćwiczyć przed koncertem?

Nicko McBrain ma problemy z maskotką Iron Maiden. Eddie zabrał mu perkusję [WIDEO]

Zespół podzielił się krótkim nagraniem, w którym pokazano, jak Nicko McBrain stoi przed salką, w której znajduje się perkusja i chciałby rozgrzać się przed koncertem. Niestety nie jest mu to dane, bo w salce wariuje Eddie, który cały czas wali w perkusję. Maskotka nie słucha McBraina i nie chce mu oddać perkusji. I co w tej sytuacji ma zrobić Nicko?

15 metalowych maskotek
15 metalowych maskotek
Przeczytaj także 15 metalowych maskotek

Eddie wcielał się w różne role – bywał już mordercą Margaret Thatcher, brytyjskim żołnierzem, faraonem, a nawet kierowcą autobusu. Pojawił się również we własnej grze, „Legacy of The Beast”.

Iron Maiden złożył pozew przeciwko twórcom gier "Ion Maiden"

Niestety nie zawsze muzykom jest do śmiechu. Iron Maiden pozwał twórców gry wideo "Ion Maiden". Pozew dotyczy naruszenia praw do znaku towarowego - nazwa produktu firmy 3D Realms brzmi i wygląda identycznie, co popularne logo Iron Maiden.  

Tagi: Iron Maiden Duperele