17.12.2015 14:25

Nicko McBrain zrobił niespodziankę fanowi z autyzmem

Perkusista Iron Maiden sprawił nie lada prezent cierpiącemu na autyzm fanowi swojej twórczości. Zobaczcie wzruszające wideo.

Nicko McBrain zrobił niespodziankę fanowi z autyzmem
foto: adels, CC BY 2.0

Nicko McBrain był współgospodarzem imprezy 12 Guitars of Christmas, która odbyła się 10 grudnia 2015 roku. Obejmowała ona koncert zespołu Rogue Theory oraz konkursy, w których można było wygrać 12 gitar podpisanych m.in. przez Alice Coopera i Nikkiego Sixxa.

Perkusista miał ręce pełne roboty, ale zdołał na chwilę wymknąć się z imprezy, by za pomocą aplikacji FaceTime wykonać telefon do jednego ze swoich fanów z Karoliny Północnej. Paul cierpi na autyzm i od dwóch lat gra na perkusji, a Nicko McBrain jest jego idolem. Telefon od muzyka Iron Maiden był jego świątecznym spełnieniem marzeń.

McBrain złożył Paulowi życzenia i przepytał go ze szczegółów technicznych perkusji, której używa. Rozmowa dwóch muzyków przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze, a członek Iron Maiden nie omieszkał nawet zażartować.

"

Wiesz, czemu używam tak wielu talerzy perkusyjnych? Bo w takim wypadku mam pewność, że zawsze trafię! "

Na zakończenie McBrain przekazał Paulowi słowa otuchy. Ostrzegł go przed chwilami zwątpienia, w których ręce i kręgosłup będą odmawiały mu posłuszeństwa. W takich sytuacjach poradził mu jednak zacisnąć zęby, przetrwać i nie przerywać regularnych treningów.

Muzyk zaprosił go też na koncerty Iron Maiden. Gdy następnym razem grupa zagra w okolicach Paula w Karolinie Północnej, obiecał wziąć go na zaplecze i pokazać swój własny zestaw perkusyjny. Chłopak będzie mógł wziąć ze sobą tatę... albo jakąś niezłą panienkę.

Pełny zapis rozmowy obejrzycie poniżej:

Nicko McBrain wypowiedział się na temat młodych zespołów, którym często brakuje pasji i konsekwencji w tym, co robią. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy można przetrwać w przemyśle muzycznym tylko dzięki miłości do muzyki i ludzi, z którymi się gra.

"

Iron Maiden nigdy nie trafił do mainstreamowych mediów, robiliśmy po prostu to, na co mieliśmy ochotę, i mieliśmy w tym dużo szczęścia. Nie mówię, że to proste. Zwłaszcza dziś, kiedy agenci nie opowiadają się już po twojej stronie, a wytwórnie nie wykładają na ciebie pieniędzy jak kiedyś. "

Iron Maiden przygotowuje się obecnie do trasy koncertowej. Zespół będzie podróżował pilotowanym przez Bruce'a Dickinsona samolotem Ed Force One. Grupa wystąpi m.in. we Wrocławiu.

Jak Wam się podoba taki gest ze strony muzyka?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Nicko McBrain