04.07.2017 16:21

Nie będzie nowej płyty System Of A Down? Shavo Odadjian: „Jeszcze nie teraz”

Fani System Of A Down czekają na zapowiadany przez zespół nowy album. Muszą uzbroić się w cierpliwość – Shavo Odadjian w krótkim filmie na Instagramie przyznał, że nie wie, kiedy krążek powstanie.

Nie będzie nowej płyty System Of A Down? Shavo Odadjian: „Jeszcze nie teraz”
foto: Simon Sarin/Retna/Photoshot/REPORTER

System Of A Down był pod koniec lat 90. XX wieku i na początku nowego stulecia jednym z najważniejszych wykonawców z kręgu nu metalu. Amerykański zespół pioniersko połączył nowoczesne ciężkie granie z wpływami muzyki etnicznej Armenii, skąd pochodzą wszyscy czterej jego członkowie. Najważniejszym ich dokonaniem był album „Toxicity” z 2001 roku z przebojami „Chop Suey!” i tytułowym. Do najsłynniejszych utworów formacji należą też „B.Y.O.B.” i „Lonely Day”.

Grupa, która powróciła na scenę w 2010 roku po czterech latach przerwy, przymierzała się ostatnio do nagrania szóstego albumu studyjnego. Perkusista John Dolmayan kilka miesięcy temu twierdził, że następca „Mezmerize” i „Hypnotize” ukazać się może już w 2017 roku, a System ma gotowych piętnaście utworów. Basista Shavo Odadjian rozbudzał apetyty słuchaczy zdjęciami ze studia, ale teraz przyznaje, że sytuacja wokół albumu robi się patowa.

"

Wiem, też czekam na nowy album… To się nie dzieje, nie wiem… Nie wiem, kiedy to się stanie. Jeszcze nie teraz. "

Zdawkową informację o braku postępów w pracy nad płytą podał w krótkim filmiku z Instagrama, w którym odpowiadał na pytania obserwujących. Pogawędził też z fanami z Rosji i Armenii, popisał się znajomością greckiego oraz powygłupiał przed kamerą z członkami ekipy System Of A Down.

Na szósty album metalowców rodem z Armenii musimy więc jeszcze poczekać, ale na szczęście grupa Serja Tankiana i Darona Malakiana jest w świetnej formie koncertowej. Polska publiczność przekonała się o tym 17 czerwca 2017, gdy System Of A Down wystąpił w Krakowie. Oby koncertowa chemia między muzykami przełożyła się też na pracę w studiu.

Maciej Koprowicz
Tagi: System of a Down Shavo Odadjian Rock News