20.11.2018 14:19

Nie nagrali płyty od 20 lat, a teraz chcą zbudować piramidę z ponad 34 tys. skremowanych zwłok

Muzycy z The KLF (Kopyright Liberation Front) zamiast po 20 latach przerwy skupić się na nagraniu nowej płyty, wracają z nietypowym projektem. Będą budowali piramidę ze skremowanych zwłok. 

The KLF stworzy piramidę z ludzkich zwłok
foto: www.mumufication.com

Duet muzyki elektronicznej z Wielkiej Brytanii The KLF, wpadł na kontrowersyjny pomysł reaktywowania działalności. Bill Drummond i Jimmy Cauty nie nagrali nowego materiału od przeszło 20 lat i nadal nie zapowiada się, że to zrobią. Mają za to inną koncepcję zyskania rozgłosu. Ruszyła akcja muzyków "The People's Pyramid" w ramach której artyści chcą wybudować wielką piramidę...ze zwłok.

Muzycy chcą zbudować piramidę z 34 tys. zwłok

Każdy, kto chce stać się częścią piramidy, może wykupić sobie taką opcję. Muzycy oferują na swojej stronie internetowej możliwość zakupu jednej z 34 592 cegieł, w której zostaną umieszczone 23 gramy prochów pochodzących z kremacji

kostki

Za mniej niż 100 dolarów, fani mogą zarejestrować się w systemie i mieć pewność, że po śmierci ich prochy trafią do jednej z cegieł, która będzie częścią niezwykłej konstrukcji. Jakby tego było mało, z okazji zbliżającego się Czarnego Piątku, zespół przewidział promocję dla wszystkich osób poniżej 23. i powyżej 80. roku życia. Fani w podanym przedziale wiekowym dostaną zniżkę na zakup swojej cegły.

ksotki 2

Zespół zdaje sobie sprawę, że budowa tak dużej piramidy może zająć im chwilę. Na swojej stronie deklarują, że będą konsekwentnie, co roku organizowali specjalne wydarzenie, na którym do piramidy zostaną dołączone kolejne cegiełki ze zwłokami zmarłych z ostatnich 12 miesięcy. Uroczystość nazwano "The Toxteth Day of Death" i będzie mógł wziąć w niej udział każdy, kto będzie miał ochotę. Pierwsza edycja wydarzenia ma odbyć się 23 listopada 2018 roku. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele