30.12.2015 14:34

Nie przełączaj Black Sabbath, bo dostaniesz w mordę

Pewien 33-latek z Wisconsin dość brutalnie zareagował na zmianę muzyki z Black Sabbath na świąteczną piosenkę w okolicznym barze. Jak do tego doszło?

Nie przełączaj Black Sabbath, bo dostaniesz w mordę
foto: Gary Gaynor / East News + CC BY 2.0

Wspominaliśmy Wam, że na ogrywane w nieskończoność w każde święta „Last Christmas” nawet bohaterowie „Gwiezdnych wojen” reagują już czystą żądzą mordu. Tym razem taka historia wydarzyła się jednak naprawdę. Do zdarzenia doszło w Wigilię w Madison w stanie Wisconsin.

Spokojne popołudnie w barze Farm Tavern. Ludzie słuchali sobie grzecznie utworu Black Sabbath, dopóki barmanka nie wzięła radia w swoje ręce. Kobieta najwyraźniej nie była fanką twórczości Ozzy'ego, bo miała czelność zmienić podkład muzyczny na utwory świąteczne. Zapewne popsuło to nastrój w całej knajpie, jednak tylko osobnik zidentyfikowany później jako Christopher Gamboeck miał odwagę zareagować po męsku na zaistniałą sytuację...

christopher_gamboeck

Mężczyzna dopił duszkiem swoją butelkę Budweisera, po czym rozbił ją o kontuar i rzucił w stronę barmanki, celując w jej głowę. Następnie zaczął okrążać bar z zaciśniętymi pięściami, czym wzbudził reakcję pozostałych klientów lokalu. Zanim zainterweniował jego wujek, Gamboeck zdążył jeszcze rozwalić choinkę i wiszące na niej ozdoby.

Policja odnalazła mężczyznę w jego mieszkaniu, gdzie stawiał wyraźny opór przy aresztowaniu. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć paralizatora. Na posterunku Gamboeck nie ustawał w rzucaniu obelgami, szczególnie wyzywając przy tym policjantki. Stróże prawa byli zmuszeni przewieźć go do aresztu okręgowego.

Gamboeckowi postawiono zarzuty zaburzania spokoju oraz wyrządzenia szkód w miejscu publicznym. Chociaż w pełni rozumiemy frustrację świątecznymi piosenkami - szczególnie jeśli ktoś przełącza na nie z Black Sabbath - nie polecamy aż tak drastycznych rozwiązań takich sytuacji.

ozzy

A co Wy robicie, kiedy macie już serdecznie dość świątecznej muzyki?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele