29.07.2019 11:15

Nie żyją 3 osoby, a 15 zostało rannych w strzelaninie na festiwalu muzycznym

Na festiwalu w Gilroy, w stanie Kalifornia doszło do strzelaniny. Mężczyzna około 30 roku życia otworzył ogień do uczestników koncertu. Trzy osoby zmarły na miejscu. 

Nie żyją 3 osoby, a 15 zostało rannych w strzelaninie na festiwalu muzycznym
foto: shutterstock.com

Jak podaje "The New York Times", przynajmniej 3 osoby zmarły, a 15 innych zostało rannych w trakcie strzelaniny, do której doszło na festiwalu Gilroy Garlic w mieście Gilroy, w Kalifornii. Impreza odbywała się 18 lipca 2019 roku. 

3 osoby nie żyją po strzelaninie na festiwalu muzycznym

Rzekomy sprawca był białym mężczyzną około 30 roku życia. Został postrzelony przez policję. Zmarł na miejscu. Na razie nie wiemy jednak, czy działał sam. Funkcjonariusze nadal ustalają, jaki był jego motyw. Twierdzą również, że w jakiś sposób do sprawy był zaangażowany jeszcze jeden mężczyzna. Na razie pozostaje on jednak na wolności, a jego tożsamość jest nieznana.

Strzelanina rozpoczęła się około godziny 17:40 czasu lokalnego. Ze sprawozdania policji wynika, że funkcjonariusze zareagowali na odgłosy wystrzałów z karabinu po niecałej minucie. Szef policji nazwał całą sytuację "koszmarem, który masz nadzieję, że się nigdy nie wydarzy".

Festiwal Gilroy Garlic jest jednym z największych festiwali związanych z jedzeniem i muzyką na terenie Stanów Zjednoczonych. W tym roku główną gwiazdą imprezy była Colbie Caillat, która jest znaną wykonawczynią muzyki country. 

Tagi: Rock News