27.12.2019 08:45

Nie żyje Allee Willis. Twórczyni utworów do "Przyjaciół" i "Gliniarza z Beverly Hills" miała 72 lata

Zmarła Allee Willis - współtwórczyni motywów muzycznych do takich przebojów jak serial "Przyjaciele" czy film "Gliniarz z Beverly Hills". Miała 72 lata.

Allee Willis
foto: ANGELA WEISS/AFP/East News

Smutne wieści dla wszystkich melomanów, ale przede wszystkim fanów serialu "Przyjaciele". 24 grudnia 2019 roku w Los Angeles zmarła 72-letnia Allee Willis. Napisała teksty do wielu utworów muzycznych. Jej najbardziej znaną piosenką był kawałek otwierający każdy odcinek "Przyjaciół""I'll Be There for You" grupy The Rembrandts.

Nie żyje Allee Willis - współtwórczyni piosenki z "Przyjaciół"

O śmierci artystki poinformował portal Deadline. Prawdopodobną przyczyną zgonu był atak serca. Smutną informacją podzieliła się wieloletnia przyjaciółka i współpracowniczka Willis - Prudence Fenton. Kobieta zamieściła wpis na Instagramie. 

"

Spoczywaj w Boogie Wonderland. 10 listopada 1947 - 24 grudnia 2019. "

Fenton w swoim krótkim nekrologu nawiązała do innego znanego kawałka napisanego przez Willis - "Boogie Wonderland" - utworu wykonanego przez Earth, Wind & Fire wraz z grupą Emotions.

Nieżyjąca autorka tekstów pozostanie jednak na zawsze w pamięci fanów kultowych "Przyjaciół". Za piosenkę "I'll Be There for You" Willis dostała nominację do nagrody Emmy. 

Przyjaciele
Przyjaciele
Przeczytaj także Nie żyje jeden z bohaterów kultowego serialu "Przyjaciele"

Willis jest również odpowiedzialna za teksty do musicalu "Kolor purpury" oraz soundtrack do komediowego hitu z Eddiem Murphym "Gliniarz z Beverly Hills". Za oba te tytuły zdobyła Grammy

Grammy
Grammy
Przeczytaj także Znamy listę nominowanych do Nagród Grammy. Wreszcie wyróżniono metalowych twórców

W 2018 roku została wprowadzona do Songwriters Hall of Fame. Przez lata swojej kariery współpracowała z najbardziej znanymi muzykami świata, takimi jak Bob DylanJames Brown, Patti LaBelle, Deniece Williams, Herbie Hancock oraz Lamont Dozier z wytwórni Motown. Nie tylko pisała piosenki, ale również była docenioną performerką i artystką wizualną. W 2009 roku zgromadziła największą kolekcję kiczu na świecie i uruchomiła stronę The Allee Willis Museum of Kitsch. Pracowała również jako reżyserka, projektantka scenografii oraz animatorka. 

Zobacz też: Motyw z „Przyjaciół” wykonany przez 49 filmów 

Tagi: Rock News Przyjaciele