Nie żyje Andrzej Adamiak. Znani muzycy wspominają lidera grupy Rezerwat

09.04.2020 12:39
Nie żyje Andrzej Adamiak. Znani muzycy wspominają lidera grupy Rezerwat Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

8 kwietnia 2020 roku zmarł lider grupy Andrzej Adamiak. Muzyka wspominają znani polscy artyści.

Rezerwat to legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku. Kultowy zespół stworzył jeden z największych polskich przebojów wszech czasów "Zaopiekuj się mną".

Andrzej Adamiak nie żyje. Polskie gwiazdy wspominają lidera grupy Rezerwat

Kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy Andrzej Adamiak był czołową postacią grupy Rezerwat. Był także jej założycielem i autorem większości materiału. Szacuje się, że Rezerwat sprzedał ponad 1,5 mln płyt, a co najmniej drugie tyle wydano w formie różnych składanek.

Przeczytaj także

W związku z doniesieniem o śmierci muzycznej legendy wiele polskich gwiazd zamieściło w mediach społecznościowych hołdy złożone Adamiakowi. Wśród nich nie mogło zabraknąć zespołów, z którymi Rezerwat często dzieli scenę.

Przykro i za wcześnie.... Andrzej Adamiak.....

- napisał znany gitarzysta Jacek Królik, dołączając wideo do piosenki "Modlitwa O Wiez".

O muzyku wypowiedział się także Krzysztof Skiba wokalista zespołu Big Cyc:

W latach 80. łódzki Rezerwat zdobył wielką popularność przebojem "Zaopiekuj się mną". Po wielu perturbacjach personalnych i długiej przerwie w graniu grupa powróciła ostatnio na sceny i aktywnie koncertowała. Jedynym oryginalnym członkiem nowego Rezerwatu był właśnie Andrzej Adamiak. 

- napisał między innymi Skiba.

Również muzycy zespołu Lombard wyrazili głębokie ubolewanie z powodu śmierci muzyka:

Zaopiekuj się nami tam z góry... teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy przyjaciół „mocno tak” szkoda, że tak szybko i nagle odchodzą... spoczywaj w pokoju drogi.

- napisał na swoim Facebooku Lombard.

Kolegę z branży muzycznej pożegnali muzycy z zespołu Oddział Zamknięty: Wojciech Pogorzelski z całym zespołem OZ (byłymi i obecnymi jego członkami):

Andrzej Adamiak urodził się 28 lutego 1960 roku. Był polskim gitarzystą basowym, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Od 1982 roku był liderem łódzkiej grupy Rezerwat.

Zobacz również: Nie żyje wschodząca gwiazda rapu. Miała 25 lat

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.