30.05.2020 12:20

Nie żyje Bob Kulick, producent i gitarzysta. Grał z KISS, Lou Reedem czy Meat Loafem

Zmarł znany gitarzysta Bob Kulick. Muzyk współpracował z długą listą światowych gwiazd rocka i metalu takich jak KISS, Motorhead czy Lou Reed.

Bob Kulick
foto: kadr z wideo

Bob Kulick urodził się w 1950 roku w Nowym Jorku. Amerykański gitarzysta miał okazję zagrać na dwóch albumach grupy KISS: "Alive II" oraz "Killers" z 1982 roku. Muzyk wziął udział w sesji nagraniowej także na solowym albumie Paula Stanleya z 1978 roku. Oprócz tego zagrał również na krążku "Coney Island Baby" Lou Reeda czy "Bad Attitude" Meat Loafa.

Nie żyje Bob Kulick, producent i gitarzysta

Bob Kulick zmarł w wieku 70 lat. Smutną informację przekazał jego brat Bruce za pośrednictwem Facebooka.

"

Jestem zrozpaczony, że muszę podzielić się z wami informacją o śmierci mojego brata Boba Kulicka. Jego miłość do muzyki oraz talent muzyczny i producencki powinny być zawsze doceniane. Wiem, że teraz jest już spokojny z naszymi rodzicami. Gra na gitarze tak głośno, jak to tylko możliwe. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym dla nas czasie. "

Bob Kulick próbował rozwinąć karierę we własnym zespole Balance, jednak grupa nie odniosła sukcesu. Gitarzysta wrócił do grania z legendami rocka. Wystąpił na dwóch albumach grupy W.A.S.P.: "The Crimson Idol" oraz "Still Not Black Enough".

Kulick był również docenianym producentem. Pracował dla grupy Motorhead, dla której wyprodukował utwór "Whiplash". Kompozycja zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Best Metal Performance w 2005 roku. Artysta współpracował również z Alicem Cooperem, Dianą Ross, Michaelem Boltonem, Doro Pesch czy wrestlerem znanym jako Triple H.

Festiwal muzyczny
Festiwal muzyczny
Przeczytaj także Ten kombinezon ochroni Cię przed koronawirusem na festiwalu. Czy to przyszłość branży koncertowej?
Tagi: Rock News