Nie żyje Chester Bennington z Linkin Park. Muzyk popełnił samobójstwo w wieku 41 lat

Justyna Kierzkowska
20.07.2017 20:47
Nie żyje Chester Bennington z Linkin Park. Muzyk popełnił samobójstwo w wieku 41 lat Fot. Mairo Cinquetti/REX/Shutterstock/East News

Jak podają amerykańskie media muzyk popełnił samobójstwo w swojej prywatnej rezydencji w Los Angeles. Jego ciało zostało znalezione w domu o godzinie 9. rano czasu amerykańskiego. 

Amerykański portal TMZ podał do wiadomości, że wokalista Linkin Park powiesił się w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles. Na razie nie są znane inne szczegóły sytuacji.

Jak zaznaczają media, Chester Bennington walczył z depresją. Pod koniec marca 2017 roku, podczas wywiadu, w którym opowiadał o utworze „Heavy” z płyty „One More Light”, wyjaśnił, że „jedna z bliskich mu osób próbowała popełnić samobójstwo, zaś on sam przechodził dokładnie przez to samo”. Do zdrowia pomogła mu wrócić muzyka oraz pozostali członkowie zespołu.

Bennington urodził się 20 marca 1976 w Phoenix. W swojej muzycznej karierze poza Linkin Park związany był z grupami Grey Daze, Dead by Sunrise oraz Stone Temple Pilots. Był dwukrotnie żonaty i osierocił szóstkę dzieci.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.