11.11.2017 01:33

Nie żyje Chuck Mosley, były wokalista Faith No More. Miał 57 lat

Śmierci muzyka potwierdziła rodzina w oświadczeniu wydanym dla prasy.

Nie żyje Chuck Mosley, były wokalista Faith No More. Miał 57 lat
foto: CC BY-SA 4.0

W oświadczeniu rodzina poinformowała, że Charles Henry Mosley III zmarł w wyniku komplikacji spowodowanych uzależnieniem 9 listopada 2017 roku. Bliscy artysty wyrazili nadzieję, że informacja ta spowoduje większą świadomość skutków, które pociąga za sobą jakikolwiek nałóg:

"

Dzielimy się tą wiadomością w nadziei, że posłuży ona jako ostrzeżenie lub sygnał do obudzenia się dla każdego, kto zmaga się sam ze sobą w walce o trzeźwość. "

Muzyk pozostawił w żałobie wieloletnią partnerkę Pip Logan, dwie córki - Ericę i Sophie - oraz wnuka Wolfganga Logana Mosleya. Rodzina poinformowała, że przyjmie darowizny na wydatki związane z pogrzebem.

Artysta urodził się 26 grudnia 1959 roku w Hollywood w Stanach Zjednoczonych. W latach 1984-1988 był związany z grupą Faith No More, z którą wspólnie wydał dwa albumy studyjne - „We Care a Lot” w 1985 roku i „Introduce Yourself” w 1987 roku. Jego debiutancki solowy album, „Will Rap Over Hard Rock for Food”, został wydany w 2009 roku, ale nie odniósł wielkiego sukcesu na rynku. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News