Nie żyje David Roback, ikona psychodelii i założyciel zespołu Mazzy Star
26.02.2020 14:42
Nie żyje David Roback, ikona psychodelii i założyciel zespołu Mazzy Star Fot. materiały prasowe/Capitol

Jak podaje jego agent, David Roback, założyciel wpływowych zespołów Mazzy Star, Opal oraz Rain Parade, zmarł w wieku 61 lat. Przyczyna śmierci artysty nie jest znana. 

Roback zaczynał karierę w zespołach Rain Parade i Opal, jednak żaden z nich nie był wielkim sukcesem. W trakcie jednej z tras koncertowych drugiego z zespołów, grupę opuściła basistka i wokalistka Kendra Smith. Zastąpiła ją Hope Sandoval, a duet zmienił nazwę na Mazzy Star. Grypa podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records i w 1993 roku doczekała się nieoczekiwanego hitu "Fade Into You". 

Nie żyje David Roback

Roback i Sandoval nie wykorzystali jednak swojego momentu w świetle i kolejny album wydali dopiero w roku 1996, a następnie zakończyli swoją działalność. Od tamtego momentu Roback współpracował z wokalistką Beth Orton oraz szkockim gitarzystą folkowym Bertem Janschem.

Renesans popularności zespołu przyniósł rok 2009, kiedy "Into Dust" został użyty przez firmę Virgin Media w ich kampanii marketingowej. Ten sam utwór Mazzy Star pojawił się w zwiastunie "Gears of War 3", a przebój wrócił na listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

David Roback zmarł 25 lutego 2020 roku w Los Angeles. Przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.