03.01.2019 14:48

Nie żyje Dean Ford, wokalista szkockiej rockowej grupy z lat 60.

1 stycznia 2019 roku zmarł frontman grupy Marmalade, Dean Ford czyli Thomas McAleese. O śmierci muzyka poinformowała jego córka.

Dean Ford
foto: Official Facebook page/Wikipedia

Thomas McAleese znany fanom pod pseudonimem Dean Ford to szkocki wokalista, kompozytor i tekściarz kojarzony głównie jako frontman rockowej grupy Marmalade, w której udzielał się w latach 1966 -1974. Muzyk po rozpadzie zespołu rozpoczął solową karierę. Nagrał album, którego produkcją zajął się Alan Parsons znany ze współpracy z Beatlesami czy Pink Floyd. Artysta przez lata zmagał się z chorobą alkoholową, przez którą musiał przerwać karierę. 

Nie żyje Dean Ford, wokalista Marmalade

Córka McAleese'a, Tracey McAleese-Gorman poinformowała fanów ojca o jego śmierci. Jak podają zagraniczne media w tym portal telegraph.co.uk, Dean Ford zmarł 1 stycznia 2019 roku. Sprzeczną informację podaje Wikipedia, która informuje, że zgon nastąpił jeszcze w starym roku. 

"

Jestem bardzo smutna, bo mój drogi tata zmarł ubiegłej nocy. Był niesamowitym człowiekiem, wrażliwą duszą, utalentowanym muzykiem, wspaniałym ojcem i dobrym dziadkiem dla jedynego wnuka Connora. Jego muzyka i to jak żył, zostanie po nim pamiątką na zawsze. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News