14.09.2019 11:03

Nie żyje Eddie Money. Autor hitu "Take Me Home Tonight/Be My Baby" miał 70 lat

To właśnie on stworzył "Two tickets to Paradise" czy "Take Me Home Tonight". Muzyka pożegnali artyści, m.in. Paul Stanley.

Eddie Money
foto: Tulsa World/Associated Press/East News

Eddie Money, twórca wielu hitów z lat 70. i 80. zmarł 13 września 2019 w wieku 70 lat. W sierpniu muzyk poinformował fanów, że zdiagnozowano u niego rak przełyku, który przeniósł się do jego żołądka i wątroby.

Nie żyje Eddie Money. Miał 70 lat

Veriety podzielił się oświadczeniem rodziny:

"

Rodzina The Money niestety musi poinformować, że Eddie odszedł dzisiaj rano. Z ciężkim sercem żegnamy kochanego męża i ojca, nie możemy sobie wyobrazić życia bez niego. Jesteśmy wdzięczni, że będzie on żyć wiecznie dzięki jego muzyce. "

Money wziął ślub z Laurie w 1989 roku. Para ma 5 dzieci - Zachary, Jessica, Joseph, Julian oraz Desmond.

Eddie Money urodził się 21 marca 1949 w Brooklynie w rodzinie policjantów. Sam również postanowił zostać funkcjonariuszem, ale szybko z tego zrezygnował i poświęcił się muzyce.

W 1978 roku wydał swoją debiutancką płytą, na której znalazły się hity "Baby Hold On" i " Two Tickets to Paradise". W 1986 roku jego utwór "Take Me Home Tonight" stał się światowym hitem, który zdominował radiostacje - w utworze gościnnie pojawiła się Ronnie Spector. Piosenka pochodziła z płyty "Can't Hold Back", na której pojawiły się również takie kawałki, jak "Walk on Water" czy "The Love in Your Eyes".

Wielu muzyków zareagowało na śmierć Eddiego Moneya dzieląc się wspomnieniami o artyście i chwaląc jego twórczość. Eddiego wspomniał m.in. Paul Stanley z Kiss:

"

Spoczywaj w pokoju Eddie Money, to przykre, że odszedłeś. Pamiętam jego pierwszy album, który kocham. To był świetny wokalista na przestrzeni wielu lat. Składam kondolencje rodzinie. "

Tagi: Rock News