Nie żyje Eddy Quintela, autor przebojów Fleetwood Mac

Joanna Chojnacka
19.10.2020 14:47
Nie żyje Eddy Quintela, autor przebojów Fleetwood Mac Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Zmarł Eddy Quintela, muzyk, kompozytor, autor przebojów rockowej grupy Fleetwood Mac. Był drugim mężem wokalistki Christine McVie.

Jak podają portugalskie media, 16 października zmarł Eddy Quintela. Był to klawiszowiec, kompozytor i artysta, który stworzył liczne przeboje Fleetwood Mac takie jak np. "Little Lies" czy "Nights in Estoril".

Nie żyje Eddy Quintela, autor przebojów Fleetwood Mac

Eddy Quintela w 1986 roku poślubił Christine McVie, wokalistkę oraz pianistkę grupy Fleetwood Mac. Wraz z ukochaną tworzył kompozycje na płyty zespołu w latach 1987-1997. Jego dzieła można usłyszeć przede wszystkim włączając płytę "Time" oraz "Tango in the Night".

Nie żyje Eddy Quintela, autor przeboju "Little Lies"

Artysta jest autorem między innymi wielkiego przeboju formacji "Little Lies". W 2003 roku para się rozstała, jednak mimo to artysta pomagał byłej żonie w solowej karierze.

Przeczytaj także

Poza Fleetwood Mac, Quintela tworzył także dla gwiazdy portugalskiego rocka - Adelaide Ferreiry.

Przyczyny oraz okoliczności śmierci artysty aktualnie nie są znane. Do informacji o śmierci muzyka nie odniósł się także zespół Fleetwood Mac ani była żona Quintela, Christine.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.