26.12.2016 00:56

Nie żyje George Michael. Miał 53 lata

Brytyjski artysta zmarł 25 grudnia 2016 w spokoju w swoim domu w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii.

Nie żyje George Michael. Miał 53 lata
foto: MIGUEL MEDINA/AFP/EAST NEWS

O śmierci artysty poinformowało BBC News. Według brytyjskiej policji śmierci nie towarzyszyły żadne podejrzane okoliczności, zaś piosenkarz zmarł w swoim domu w swoim domu w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii, otoczony opieką bliskich.
Przyczyną śmierci George'a Michaela była niewydolność serca - poinformował menadżer gwiazdy, Michael Lippman. Dodał też, że wokalista nie miał wcześniej żadnych problemów z sercem. Jest to ocena wstępna, a dokładna, oficjalna przyczyna śmierci zostanie podana po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Wiadomo jednak, że w ostatnich latach zmagał się z uzależnieniami, m.in. od alkoholu i narkotyków. 

Rodzina Georga Michaela wydała specjalne oświadczenie, w którym poprosiła o uszanowanie prywatności.

"

Z wielkim smutkiem musimy potwierdzić, że nasz ukochany syn, brat i przyjaciel George zmarł spokojnie w domu w okresie Bożego Narodzenia. "

George Michael rozpoczął karierę w latach 80. i jako wokalista grupy Wham! nagrał takie utwory, jak „Careless Whispers”, „Wake me up before you go go” i „Last Christmas”. W czasie prawie 30 lat kariery muzycznej udało mu się sprzedać ponad 100 milionów płyt.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News George Michael