Nie żyje Grzegorz "Guzik" Guziński, lider zespołu Flapjack

09.01.2021 17:41
Nie żyje Grzegorz "Guzik" Guziński, lider zespołu Flapjack Fot. MICHAL SZLAGA/REPORTER/East News

Wokalistę pożegnał m.in. Ślimak z Acid Drinkers, który występował z nim w zespole Flapjack. Grzegorz Guziński miał 46 lat.

Nie żyje Grzegorz "Guzik" Guziński

9 stycznia 2021 roku zmarł Grzegorz "Guzik" Guziński - wokalista i autor tekstów znany z takich zespołów jak Flapjack, N'Dingue, Red Rooster, czy Homosapiens. Artysta miał 46 lat.

Na razie nie poznaliśmy oficjalnej przyczyny śmierci. Media spekulują, że muzyk trafił do szpitala z powodu COVID-19. Wiemy, że został przyjęty w ciężkim stanie na OIOM. Informację potwierdził jego kolega z zespołu, Maciej "Ślimak" Starosta:

Grzegorz "Guzik" Guziński był wokalistą i autorem piosenek. Zaczynał swoją karierę w grupach Red Rooster i N’Dingue, a następnie ze Ślimakiem i Litzą założyli Flapjack, który w 1994 roku zadebiutował z albumem "Ruthless Kick". Debiutanckie dzieło grupy przyniosło im nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Flapjack wydał jeszcze 3 krążki, a jego dyskografię zamyka wydany w 2012 roku album "Keep Your Heads Down" z 2012 roku. Oprócz tego w latach 1998-2002 śpiewał w zespole Homosapiens, z którym nagrał 4 płyty. Guzik w trakcie swojej długiej kariery udzielał się także na albumach innych wykonawców - wśród nich znajdziemy Illusion, Dynamind, czy Funny Hippos. 

Grzegorz "Guzik" Guziński zmarł 9 stycznia 2021 roku. Miał 46 lat.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.