07.08.2019 13:35

Nie żyje Henri Belolo, współtwórca Village People

3 sierpnia 2019 roku zmarł Henri Belolo, francuski producent muzyczny odpowiedzialny za sukces legendarnej grupy Village People.

Village People
fot. kadr z wideo

Henri Belolo to francuski producent muzyczny odpowiedzialny za stworzenie legendarnej amerykańskiej grupy disco - Village People. Mężczyzna urodził się w Maroku, a po rozpoczęciu kariery DJa przeniósł się do Paryża. Kiedy został producentem muzycznym po raz kolejny zmienił miejsce zamieszkania. W USA poznał kolegę z branży Jacquesa Morali, z którym stworzył w 1977 roku projekt The Village People, a ten szybko osiągnął ogromną popularność.

Nie żyje Henri Belolo, współtwórca Village People

Henri Belolo zmarł 3 sierpnia 2019 roku w wieku 82 lat. Informację o śmierci mężczyzny umieściła na Twitterze między innymi jego wytwórnia Scorpio Music. 

Do smutnej wiadomości ze świata muzyki odniósł się także piosenkarz Village People, Victor Willis. W oświadczeniu dla magazynu "Rolling Stone" powiedział:

"

Henri zostawił nam swój imponujący dorobek, który ukształtował cały gatunek disco. Był jego reżyserem w całym tego słowa znaczeniu. "

Oficjalna przyczyna śmierci Belolo nie została podana.

Zobacz też: Zniszczono grób Iana Curtisa z Joy Division

Tagi: Rock News