Nie żyje Hugh McDowell, wiolonczelista Electric Light Orchestra

Joanna Chojnacka
08.11.2018 15:07
Nie żyje Hugh McDowell, wiolonczelista Electric Light Orchestra Fot. GERARD/REPORTER

W wieku 65 lat zmarł wiolonczelista Hugh McDowell znany ze współpracy z grupą Electric Light Orchestra w latach 70.

6 listopada 2018 roku zmarł były wiolonczelista Electric Light Orchestra, Hugh McDowell. Jak podaje portal bestclassicbands.com, smutną wiadomość o odejściu byłego kolegi z zespołu przekazał fanom Malvyn Gale. Dokładne przyczyny śmierci muzyka nie są znane, podobno od dłuższego czasu chorował.

Hugh McDowell z Electric Light Orchestra nie żyje

Muzyk występował z grupą od wczesnych lat 70. Wziął udział w pierwszym koncercie ELO 16 kwietnia 1972 roku w pubie Greyhound w Croydon mając zaledwie 19 lat. Następnie wraz ze współzałożycielem ELO, Royem Woodem oraz Billem Huntem dołączył do Wizzard. W roku 1973 wrócił do składu ELO i pozostał w nim do roku 1979. Mel Gale wspomina kolegę jako wspaniałego człowieka, dobrego muzyka i wolnego ducha, który miał wielki talent.

Po opuszczeniu Electric Light Orchestra McDowell nie zrezygnował z grania. Pojawił się gościnnie między innym na płytach Mela Gale'a, grupy Asia, Geoffa Downesa czy Johna Wettona. W 1992 roku stworzył program kompozytorski o nazwie Fractal Music Composer. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.