Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Znany muzyk miał 48 lat

12.04.2022 10:34
Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Znany muzyk miał 48 lat Fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Smutne wieści. W wieku 48 lat zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz, muzyk znany z występów w zespołach Pogodno, Marians, a także Babu Król. Działał również solowo.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Miał 48 lat

O śmierci muzyka 12 kwietnia 2022 roku poinformowała jego żona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak czytamy w ośiwadczeniu: "chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy". Jacek Szymkiewicz miał 48 lat. Przyczyna śmierci na ten moment nie jest znana.

Muzyk na przestrzeni kilkudziesięciu lat osiągał sukcesy z zespołami Marians, Pogodno, Babu Król, a także działając solowo, wydając 4 autorskie albumy. Współpracował z m.in. Katarzyną Nosowską, Reni Jusis, Lechem Janerką, czy Moniką Brodką.

Jednym z największych hitów Pogodno był kawałek "Orkiestra", którego posłuchać możecie poniżej:

11 kwietnia 2022 roku Szymkiewicz ogłosił natomiast, że rusza z nowym zespołem o nazwie Monofon. Na razie grupa nie odniosła się do całej sytuacji i nie wiemy, kiedy wyda swoją debiutancką płytę "Monomiasto", o której wspomnieli w oświadczeniu:

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.