03.12.2019 15:15

Nie żyje Joe Smith z Warner Bros i Elektry. Współpracował z Black Sabbath, Alicem Cooperem czy Vanem Morrisonem

W wieku 91 lat zmarł Joe Smith, który przez lata pracował jako szef wytwórni muzycznych takich jak Warner Bros, Capitol czy Elektra.

Black Sabbath
foto: kadr z wideo

Joe Smith przewodził przez lata ważnymi wytwórniami płytowymi, które miały znaczący wpływ także na rozwój muzyki rockowej. Mężczyzna pracował w latach 60. i 70. w firmie Warner Bros, chwilę później zajmował się sprawami Elektry, a potem Capitolu.

Nie żyje Joe Smith z Warner Bros i Elektry

Joe Smith zmarł w wieku 91 lat. jego śmierć potwierdził w rozmowie z Billboardem syn mężczyzny.

Smith odszedł z branży mając na koncie podpisane umowy z twórcami takimi jak Van Morrison, Black Sabbath, America, Alice Cooper czy Doobie Brothers. W wywiadzie dla Variety mężczyzna podkreślał, że muzyka przestała być zabawą, dlatego zrezygnował z dotychczasowej działalności.

Jednak przywiązanie do ulubionych dźwięków nie pozwoliło Smithowi uciec od muzycznego świata zbyt daleko. Smith wydał książkę "Off the Record: Historia muzyki popularnej", w której można było przeczytać wywiady z listą legendarnych artystów. Mężczyzna mógł pochwalić się rozmowami z Bobem Dylanem, barbarą Streisand, Paulem McCartneyem, Mickiem Jaggerem, Eltonem Johnem, Neilem Diamondem czy Billym Joelem.

Zobacz też: Krzysztof Skiba podzielił się z fanami decyzją w sprawie procesu z TVP

Tagi: Rock News