29.12.2015 08:00

Nie żyje Lemmy Kilmister. Miał 70 lat

Ten, który miał przeżyć nawet zagładę nuklearną, definicja słowa legenda i gwiazda rocka, odszedł. Przez 40 lat stał na czele Motorhead i udowadniał o co chodzi w ciężkim graniu. Drugiego takiego świat już nie będzie nosił.

Nie żyje Lemmy Kilmister. Miał 70 lat
foto: Paul A. Hebert/Press Line Photos/Splash News/East News

Od dłuższego czasu dochodziły wieści o tym, że Lemmy Kilmister nie jest w najlepszej kondycji zdrowotnej. Grupa była zmuszana odwoływać koncerty, a gdy już do nich dochodziło niekiedy musieliśmy być świadkami tego, jak lider przerywał występ Motorhead po zaledwie kilku utworach.

W 2000 roku zdiagnozowano u Lemmy'ego cukrzycę. Muzyk przez lata zaczął cierpieć na różne dolegliwości, które stanowiły odbicie jego długoletniego imprezowego stylu życia. W 2013 roku musiał mieć założony rozrusznik serca.

Lemmy Kilmister nie żyje

W końcu nastało nieuniknione. Wokalista zmarł 28 grudnia 2015 roku. O tym smutnym fakcie poinformował zespół:

"

Nie ma łatwego sposobu na wyrażenie tego... nasz potężny i szlachetny przyjaciel Lemmy odszedł po krótkiej walce z ekstremalnie agresywnym rakiem. Dowiedział się o chorobie 26 grudnia, był w domu ze swoją rodziną i siedział przed ulubioną grą wideo z klubu The Rainbow.

Nie jesteśmy w stanie wyrazić swojego szoku i smutku, brak nam na to słów. Powiemy więcej w przeciągu kilku dni, ale teraz prosimy... grajcie głośno muzykę Motorhead, Hawkwind i Lemmy'ego. Napijcie się drinka albo kilku. Dzielcie się historiami. Świętujcie życie tego kochanego, wspaniałego człowieka, który sam tak żywo je celebrował. Dokładnie tego by chciał.

Ian „Lemmy” Kilmister

1945 -2015 "

Lemmy zamęczany pytaniami o to czy boi się śmierci wyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że kiedyś i na niego przyjdzie pora, jednak w pełni jest z tym pogodzony:

"

Śmierć jest nieunikniona, nieprawdaż? Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy dożywasz mojego wieku. Nie martwię się tym. Jestem na to gotowy. Chcę odejść, robiąc to, co robię najlepiej. Jeśli umarłbym jutro, nie mógłbym narzekać. Było dobrze. "

Było. Dzięki Lemmy.

Spoczywaj w pokoju.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister