18.11.2017 14:20

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel i były członek AC/DC. Miał 64 lata

Informacja pojawiła się na oficjalnym fanpage'u AC/DC na Facebooku.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel i były członek AC/DC. Miał 64 lata
foto: CC BY-SA 3.0

Smutna wiadomość pojawiła się 18 listopada 2017 na profilu AC/DC na Facebooku. 

"

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Malcolma Younga, ukochanego męża, ojca, dziadka i brata. Malcolm od kilku lat cierpiał z powodu demencji i zmarł w spokoju otoczony rodziną.

Znany ze swojej muzycznej świetności Malcolm był autorem piosenek, gitarzystą, performerem, producentem i wizjonerem, który zainspirował wiele osób. Od samego początku wiedział, co chce osiągnąć wraz ze swoim młodszym bratem by znaleźć się na światowej scenie dając z siebie wszystko podczas każdego pojedynczego koncertu. Nie było nic, czego nie zrobiłby dla swoich fanów.

Po Malcolmie pozostali kochająca żona O'Linda, dzieci Cara i Ross, zięć Josh, troje wnucząt, siostra i brat. Dziękując wszystkim za ogromne wsparcie i serdeczne kondolencje rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym czasie pełnym bólu i żalu. Wszyscy, którzy chcieliby przesłać wiadomości rodzinie proszeni są o odwiedzenie strony stworzonej ku pamięci Malcolma Younga, która będzie dostępna w przyszłym tygodniu. Rodzina prosi aby zamiast kwiatów przesłać darowiznę na rzecz Armii Zbawienia. "

Malcolm Young urodził się 6 stycznia 1953 w Glasgow w Szkocji, a w wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii. W 2014 roku zawiesił swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który w konsekwencji doprowadził do demencji.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News AcDc Malcolm Young