Nie żyje Mark Hollis z Talk Talk. Oto najbardziej znane utwory, które napisał

Karolina Woźniak
26.02.2019 12:52
Talk Talk Mark Hollis|north Fot. : materiały prasowe

Utwory zespołu Talk Talk są hitami od lat 80. XX wieku. Z pewnością zna je każdy. 25 lutego 2019 roku zmarł wokalista Talk Talk i twórca największych hitów zespołu.

Mark Hollis to artysta, który miał ogromny wpływ na nurt new romantic lat 80. XX wieku. Ludzie uczyli się od niego wrażliwości. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Hollis na początku chciał zostać psychologiem dziecięcym, ale w wieku 20 lat porzucił edukację na rzecz muzyki i założył zespół The Reactors. W 1981 roku muzyk razem z Lee Harrisem, Paulem Webbem i Simonem Brennerem stworzyli zespół Talk Talk. To oni wprowadzili muzykę na inny poziom i byli przedstawicielami nurtu new romantic, który trwał od 1980 roku do 1986.

Przeczytaj także

Mark Hollis: Najpopularniejsze utwory, które napisał wokalista Talk Talk

1. "Talk Talk" (1982)

Utwór, ktory pochodzi z pierwszej płyty zespołu Talk Talk. "Party's Over" to krążek, który wyprodukował Colin Thurston, który był odpowiedzialny za pierwsze dwa albumy Duran Duran i Davida Bowiego. Numer "Talk Talk" był drugim singlem z debiutanckiego albumy zespołu.

2. "Such A Shame" (1984)

Utwór, który przez długi czas stał na wysokiej pozycji w rankingach TOP 10. Dodatkowo numer można było usłyszeć w reklamie auta Peugeot 205. "Such a Shame" został zainspirowane "Kościarzem" Luka Rhineharta.

3. "It's My Life" (1984)

To chyba najpopularniejszy utwór zespołu Talk Talk. "It's My Life" było pierwszym singlem promującym drugi album grupy, który został wydany 13 stycznia 1984 roku. Utwór napisał Mark Hollis i Tim Friese-Greene, który współpracował z zespołem od 1983 roku aż do jego rozpadu w 1991.

4. "Life's What You Make It" (1986)

Utwór pochodzi z płyty "The Colour Of Spring". Okładka albumu została stworzona przez Jamesa Marsha, który był również odpowiedzialny za okładki do poprzednich krążków zespołu Talk Talk.

5. "Living In Another World" (1986)

Utwór również pochodzi z albumu "The Colour Of Spring", który okazał się najlepiej sprzedającym się albumem w historii zespołu. Dzięki "Life's What You Make It" i "Living In Another World" grono fanów Talk Talk znacznie się poszerzyło.

Który utwór Talk Talk jest waszym ulubionym?

Zobacz także: >>A Perfect Circle zaprezentował klip 2D do „TalkTalk”<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.