Nie żyje Marty Balin, współzałożyciel i wokalista zespołu Jefferson Airplane

01.10.2018 11:07
Nie żyje Marty Balin, współzałożyciel i wokalista zespołu Jefferson Airplane Fot. JASON MERRITT / East News

O śmierci muzyka poinformował jego rzecznik, Ryan Romenesko.

Marty Balin zmarł w wieku 76 lat na Florydzie, w miejscowości Tampa w czwartek 27 września 2018. Stało się to w drodze do szpitala, do którego jechał artysta. Na razie opinii publicznej nie zostały przekazane oficjalne przyczyny śmierci Marty'ego Balina. 

Marty Balin z Jefferson Airplane - przyczyny śmierci

Wiadomo jednak, że Balin złożył niedawno pozew przeciwko jednej z placówek medycznych w Nowym Jorku. Muzyk miał zostać całkowicie sparaliżowany po tym, jak trafił do szpitala w wyniku nagłego wypadku. Twierdził też, że personel szpitala Mount Sinai Beth Israel uniemożliwił mu powrót do zdrowia po nieudanej operacji przeprowadzonej na otwartym sercu. Jak podał New York Post, Balin miał zostać bez połowy języka, strun głosowych, lewego kciuka i stracić zdolność poruszania lewą ręką. Śmierć artysty może więc bezpośrednio wiązać się z różnymi powikłaniami po operacji. 

Marty Balin - kariera w Jefferson Airplane

Muzyk tak naprawdę nazywał się Martyn Jerel Buchwald i urodził się 30 stycznia 1942 roku w Cincinnati. Na muzycznej scenie zadebiutował z popowym zespołem Bodacious, z którym nagrał tylko jeden album. W 1965 roku wraz z innymi muzykami postanowił założyć grupę Jefferson Airplane, jedną z najbardziej znanych grup związanych z psychodelicznym rockiem. W zespole początkowo pełnił rolę lidera i głównego wokalisty, do czasu pojawienia się Grace Slick, która z czasem zaczęła przyćmiewać Balina i skupiać na sobie uwagę fanów, co powodowało narastający konflikt w zespole. Ostatecznie po rozwiązaniu Jefferson Airplane stworzył grupę Jefferson Starship, z której po pewnym czasie również odszedł.

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.