15.10.2020 12:48

Nie żyje były basista AC/DC, Paul Matters

Nie żyje były muzyk AC/DC, który występował z zespołem w 1975 roku. O śmierci Paula Mattersa poinformowali jego przyjaciele. 

Basista AC/DC
foto: shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Smutna wiadomość dla fanów AC/DC. Zmarł były basista kapeli, Paul Matters. O jego śmierci poinformowali jego przyjaciel Rod Wescombe oraz Jesse Fink autor książki "Bon: The Last Highway". 

Nie żyje były basista AC/DC, Paul Matters

Paul Matters dołączył do AC/DC w 1975 roku, tuż po nagraniu przez zespół debiutanckiego albumu "High Voltage". Kilka tygodni później był wyrzucony z zespołu przez Bona Scotta i na jego miejsce zatrudniono Marka Evansa. 

AC/DC
AC/DC
Przeczytaj także Utwory AC/DC brzmią tak samo? Oto 10 niedocenionych piosenek, które sprawią, że zmienicie zdanie

Matters zagrał koncerty z AC/DC w Melbourne, Adelaide i Sydney promując debiutancki album kapeli, ale nie wszedł z nimi do studia i w nagraniach brał udział basista George Young. Po odejściu z AC/DC w 1975 roku Matters przestał grać i sprzedał swoją gitarę basową.  

Tymczasem AC/DC wrócił do gry. Zespół nagrał nowy materiał i 13 listopada 2020 na sklepowych półkach pojawi się album "PWR/UP". Na wokalu słyszymy Briana Johnsona, za bas ponownie chwycił Cliff WIlliams. Do kapeli wrócił perkusista Phil Rudd, a na gitarach zagrali Angus i Stevie Young. 

Zobacz także: AC/DC prezentuje pierwszy singiel z najnowszej płyty "PWR/UP". Znamy datę premiery i tracklistę wydawnictwa

Tagi: Rock News AcDc