Nie żyje Ronnie Spector, liderka The Ronettes. Zespół wylansował hit ''Be My Baby''

Aleksandra Degórska
13.01.2022 12:15
Nie żyje Ronnie Spector, liderka The Ronettes. Zespół wylansował hit ''Be My Baby'' Fot. East News

Zmarła liderka popularnej w latach 60. grupy The Ronettes. Ronnie Spector miała 78 lat.

Jak podaje PAP, w wieku 78 lat zmarła Ronnie Spector, liderka popularnej w latach 60. amerykańskiej żeńskiej grupy The Ronettes, która wylansowała takie przeboje jak "Be My Baby", "Baby I Love You" i "Walkin' in the Rain". Jak poinformował jej rodzina, artystka zmarła 12 stycznia 2021 po krótkiej walce z rakiem.

Polecamy

Nie żyje Ronnie Spector, liderka The Ronettes. Zespół wylansował hit 'Be My Baby''

Rodzina wokalistki napisała w oświadczeniu dla magazynu ''People'':

Nasz ukochany, ziemski anioł, Ronnie, opuścił spokojnie ten świat po krótkiej walce z rakiem. Była z rodziną i odeszła w ramionach męża, Jonathana. Ronnie przeżyła swoje życie z błyskiem w oku, wspaniałym poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy. 

Grupa The Ronettes zapoczątkowała erę żeńskich zespołów wykonujących muzykę pop. Zyskała dużą popularność nie tylko w USA, ale i w Europie. Szczególnie popularna stała się piosenka "Be May Baby", którą wykorzystał m. in. reżyser Martin Scorcese w swoim filmie z 1973 r. "Ulice nędzy" (Mean Streets).

Artystki odbyły tournee m. in. w Wielkiej Brytanii razem z zespołem The Rolling Stones i zaprzyjaźniły się z członkami zespołu The Beatles. Grupa rozpadła się w 1967 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.