04.01.2019 10:14

Nie żyje Shane Bisnett z Ice Nine Kills. Basista miał zaledwie 31 lat

W wieku zaledwie 31 lat zmarł basista metalcore'owej grupy Ice Nine Kills. Muzyk odszedł 1 stycznia 2019 roku i osierocił dwójkę dzieci.

Shane Bisnett
foto: Instagram/spencerink

Grupa Ice Nine Kills powstała w Bostonie w 2002 roku. Shane Bisnett dołączył do składu 7 lat później i pozostał z zespołem do 2011 roku. Muzyk grał na basie i wspomagał głosem głównego wokalistę. O śmierci muzyka poinformował zespół Ice Nine Kills na swoim Facebooku. 

Nie żyje Shane Bisnett z Ice Nine Kills

Shane Bisnett zmarł 1 stycznia 2019 roku z niewyjaśnionych przyczyn. 31-latek odszedł w Nowym Jorku, osierocił dwójkę małych dzieci.

Spencer Charnas, jeden z założycieli i wokalista Ice Nine Kills opublikował film na swoim Instagramie. W obszernym opisie wspominał o wspólnie spędzonych chwilach i pożegnał przyjaciela. 

"

Jestem niesamowicie smutny, że mój stary przyjaciel Shane Bisnett zmarł w Nowy Rok. Shane był niezwykle dobrym i utalentowanym muzykiem, który miał potężny i piękny głos. Poza koncertowaniem z Ice Nine Kills od lat, Shane napisał też ze mną mnóstwo materiału do albumu "Safe Is Just A Shadow". Będę pamiętać na zawsze te zimne noce w Rochester w 2009 roku, gdy pracowaliśmy nad naszymi utworami i szukaliśmy "perfekcyjnego refrenu". Shane z pozoru był twardym kolesiem, jednak gdy się z nim zaprzyjaźniłeś, zrozumiałeś od razu, jaka to wrażliwa dusza i sympatyczny gość. I ten uśmiech! To człowiek, na którego zawsze mogłeś liczyć. (...) Serce mi pęka, że nie będę mógł już z nim zagrać. "

Nagranie, które udostępnił Charnas pochodzi najprawdopodobniej z 2010 roku, gdy muzycy grali na kanapie po jednym ze swoich koncertów.

Ostatni album Ice Nine Kills "The Silver Scream" ukazał się 5 października 2018 roku. Utwory z płyty były zainspirowane horrorami takimi jak "Koszmar z ulicy Wiązów", "Piła", "Lśnienie" czy "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną". Krążek zaledwie tydzień po premierze odnotowano 19 tysięcy sprzedanych kopii piątego krążka kapeli. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News