28.06.2018 15:10

Nie żyje Steve Soto. Zmarł basista słynnej punkowej grupy Adolescents

Steve Soto z Adolescents zmarł w wieku 54 lat. Śmierć muzyka potwierdzili koledzy z grupy. 

Steve Soto
foto: materiały promocyjne

Smutne wieści dla wszystkich fanów amerykańskiego punk rocka, a w szczególności zespołu Adolescents. 27 czerwca 2018 roku odszedł basista Steve Soto. Miał 54 lata. Informacja o śmierci muzyka pojawiła się na oficjalnym Twitterze kapeli. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci Soto.

"

Z cięzkim sercem dzielę się informacja o śmierci Steve'a Soto, mojego przyjaciela i kolegi z zespołu od 1979 roku. Nie wiem co zrobić lub powiedzieć. 

Żegnaj mój bracie.  "

Autorem wpisu jest prawdopodobnie Tony Reflex - wokalista grupy. 

Steve Soto - kariera muzyczna basisty Adolescents 

Adolescents jest zespołem, który znajduje się w ścisłej czołówce legend amerykańskiego punk rocka. To jednak niejedyny słynny band, w którym grał Soto. Zanim powstała grupa Adolescents udzielał się w surfpunkowym składzie Agent Orange, w którym był basistą od 1979 roku. Rok później stworzył Adolescents. Muzyk był aktywny przez lata w obu tych zespołach. 

Chociaż był trzonem Adolescents i Agent Orange, jako multiinstrumentalistę ciągnęło go również do innych muzycznych projektów. Soto występował z takimi zespołami jak Legal Weapon, Joyride, Manic Hispanic, 22 Jacks, czy supergrupie Punk Rock Karaoke. Stworzył też swój własny band Steve Soto and the Twisted Hearts.

Soto grał również na gitarze oraz śpiewał chórki w swoich zespołach, oraz gościnnie na albumie „American Beauty” C.J. Ramone'a. 24 czerwca 2018 roku zagrał swój ostatni koncert. 

Rodzina, koledzy z zespołu oraz fani są pogrążeni w żałobie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rock News